banner257

14 KAYSERİLİ FETÖCÜ’NÜN MALLARI DONDURULDU

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla 770 firari FETÖ’cü’nün mal varlıkları donduruldu. 454 Fetöcülerden 14’ü Kayserili. Develi, Tomarza, Pınarbaşı ve Hacılar ilçesinden de isimler var. Mal varlığı dondurulan 770 kişiden 454 ismin FETÖ/PYD üyesi, 108'inin PKK terör örgütü üyesi, 119'unun DEAŞ, Hizbullah, El Kaide üyesi, 89'ununda DHKP-C, MLKP gibi sol terör örgütü üyeleri olduğu öğrenildi.

14 KAYSERİLİ FETÖCÜ’NÜN MALLARI DONDURULDU

Resmi gazete'de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun imzasıyla yayımlanan kararla, FETÖ/PDY, DEAŞ, PKK/KCK ve DHKP/C terör örgütlerinin sözde üst düzey yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 770 kişinin Mal varlıkları donduruldu. Mal varlığı dondurulan isimler arasında 15 Temmuz darbe girişimini yöneten Adil Öksüz ile firari FETÖ’cü eski Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz de var. Öte yandan bu isimler arasında 14 Kayserili isimde yer aldı. Tomarza, Pınarbaşı, Develi ve Hacılar İlçesinden de isimler bulunuyor.

İŞTE O KAYSERİLİ FETÖCÜLERİN İSİMLERİ;

Ahmet Akın ( Develi), Ali Ramazan Er ( Kayseri ), Celal Özcan ( Tomarza ), Fatih Kılıç ( Pınarbaşı ), Halit Şahin ( Kayseri ), Kadir Aksoğan ( Kayseri ), Mehmet Emin Kuşçu ( Kayseri ), Mevlüt Akbıyık ( Kayseri ), Mustafa Fidan ( Hacılar ), Serkan çağlar ( Pınarbaşı ), Seyit Atay ( Kayseri ), Yavuz Kaya ( Kayseri ), Ahmet Ötünç ( Kayseri ), Osman Özkan ( Tomarza ),

Öte yandan mal varlıkları dondurulan isimler arasında Adem Yavuz, Adil Öksüz, Ahmet Sait Yayla, Asım Yıldırım, Aydoğan Vatandaş, Ayhan Bermek, Tarık Toros, Rızanur Meral, Kemal Öksüz, Hüseyin Mercan, Cihan Kansız, Bülent Keneş, Atalay Candalen, Ayhan Falakalı, Celal Kara, Cevheri Güven, Ekrem Tufan Aytav, Said Sefa, Tuncay Opçin, Zekeriya Öz, Emrullah Uslu gibi isimler de var. Bu isimler arasındaki Ayhan Bermek ve Rızanur Meral gibi isimlerin büyük malvarlıkları oldukları biliniyordu. Meral, FETÖ'nün iş adamları örgütü TUSKON'un başkanlığını yapmasıyla tanınmıştı. Model ve oyuncu Murat Başoğlu’nun kayınpederi Ayhan Bermek’in ise 100 milyon dolarlık serveti olduğu daha önce de gündeme gelmişti. Üstelik Bermek'in bu serveti Başoğlu’na devredip kendisinin de Kanada’ya kaçtığı iddia ediliyordu. Öte yandan kararda FETÖ’cülerin yanı sıra PKK/KCK terör örgütü üyesi 108, dini istismar eden terör örgütlerine üye 119, sol terör örgütlerine üye olduğu iddia edilen 89 kişinin mal varlıkları da donduruldu.

İŞTE O FETÖ'CÜ İSİMLERİN TAM LİSTESİ:

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2021, 11:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
kazım baldan
kazım baldan - 1 ay Önce

15 temmuzdan beri 6 yıl geçmiş. bugüne kadar mal bırakır mı bunlar. ayrıca kayseriden kaçan o kadar isim var onlara niye dokunulmamış onların ne ayrıcalığı var. bu ayrım günah değil mi..

SIRADAKİ HABER

banner289