banner311

2 Gündür Kayıptı Bulundu

Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde 2 gün önce kaybolan zihinsel engelli Ebutalip Çalışkan (38), polis ekiplerince evine yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulundu.

2 Gündür Kayıptı Bulundu

Pınarbaşı ilçesinde yaşayan zihinsel engelli evli 4 çocuk babası Ebutalip Çalışkan, 2 gün önce börek almaya çıktı. Bir daha eve dönmeyen Çalışkan kayboldu. Ailenin ihbarıyla Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Bu kapsamda 210 saatlik kamera görüntüsünü inceleyen ekipler, Çalışkan'ı evine yaklaşık 100 kilometre uzaklıktaki Kocasinan ilçesi Kocasinan Bulvarı'nda yolda yürürken buldu.

Polis merkezine getirilen Çalışkan, ailesine teslim edildi. Ebutalip Çalışkan'ın eşi Ayşe Çalışkan, "2 gündür evimizde bir cenaze çıkmış gibiydi. Çok şükür bulduk. Eşim bunu bilinçli olarak yapmıyor. Kendisi zihinsel engelli. Gözünün birisi görmüyor. Buna şükür. 4 çocuğumun babası bulundu. Bizlere yardım eden polis ekiplerden Allah razı olsun. Evden börek almaya çıkmıştı. Sonrasında bir daha gelmedi.

Eşim trafik kazası geçirdi. Ondan sonra zihinsel engelli oldu. Bazen böyle hafızası kayboluyor. Bu kaybolması ilk değil" dedi. (BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289