banner257

2017 yılında Meclis ve Encümen Kararları

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Meclisi ile Encümenince 2017 yılında alınan karalar ile 2018 yılının icraat planının gerçekleştirildiği gibi 2018 yılının yatırım programının da belirlendiğini söyledi.

2017 yılında Meclis ve Encümen Kararları

Melikgazi Belediyesi 2017 yılı içerisinde Belediye Meclisince 557, Belediye Encümenince ise 2368 karar alınarak yürütmenin yerine getirildiğini belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç "Melikgazi Belediyemiz örnek ve referans belediye gösterilmektedir. Bunun temelinde koordineli, uyumlu, işbirliği ile rasyonel çalışma gelmektedir. Biz günü kurtarmaya yönelik hizmetler değil, geleceğe yönelik akılcı projeler üretiyor, yatırımlar yapıyoruz. Bu planlamada da Meclis Kararları ile Encümen kararlarının büyük katkısı vardır. Özellikle Meclis Kararları ilçeyi yönlendirici, ileriye dönük ve geleceği planlayan kararlardır. Encümen kararları ise günlük çalışmaları planlayan ve kolaylaştıran kararlardır.” dedi.

Planlı yapılanmanın sosyal gelişim ile desteklenmesi gerekir

51 oturumda gerçekleştirilen Encümen toplantılarında alınan 2.368 kararın 1.382’sinin İmar, 986’sının idari karar olduğunu;oransal karşılığının % 41 idari, % 59 imar,14 oturumda gerçekleştirilen ve büyük oranda kararların oy birliği ile alındığı meclis toplantılarında 557 karar alındığını,bunların 75’inin idari, 482’sinin imarla ilgili olduğunu oransal olarak % 14 idari, % 86’sının ise imar ile ilgili maddeler olduğunu ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, “Her alanda vatandaşların hayatını kolaylaştırıcı, günün ihtiyaçlarına cevap veren ve geleceğe ışık tutan referans belediyecilik hizmetleri ile “Daha Yaşanabilir bir Melikgazi’yi oluşturmak için, alınan kararlar ile yatırımlara yön veren meclis üyelerine teşekkür ettiğini” sözlerine ekledi.

                                                               

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306