banner257

30 Ağustos, Cumhuriyet Meydanı'nda kutlanacak

KAYSERİ'de 30 Ağustos Zafer Bayramı, yeniden Cumhuriyet Meydanı'nda kutlanacak. Kutlamaların genel provası nedeniyle 23 Ağustos Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'na bağlantıyı sağlayan bazı yollar trafiğe kapatılacak.

 30 Ağustos, Cumhuriyet Meydanı'nda kutlanacak
KAYSERİ'de 30 Ağustos Zafer Bayramı, yeniden Cumhuriyet Meydanı'nda kutlanacak. Kutlamaların genel provası nedeniyle 23 Ağustos Pazar günü Cumhuriyet Meydanı'na bağlantıyı sağlayan bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Kayseri Valiliği'nden yapılan açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı'nın İl Tören Komitesi tarafından hazırlandığı ve Vali Orhan Düzgün'ün imzasıyla yürürlüğe girdiği belirtildi. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın anlam ve önemine binaen yapılacak kutlamalar öncesinde, 23 Ağustos 2015 Pazar günü saat 10.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda genel provanın yapılacağının belirtildiği açıklamada, saat 09.15'ten itibaren provanın bitim saatine kadar Cumhuriyet Meydanı'na ulaşımı sağlayan Park Bulvarı, Seyyid Burhanettin Bulvarı, Sivas Caddesi ve İstasyon Caddesi'nin araç trafiğine kapatılacağı kaydedildi. Açıklamada, "Herhangi bir mağduriyetin oluşmaması, genel provanın ve kutlamaların sağlıklı sürdürülebilmesi amacıyla vatandaşların alternatif güzergâhları kullanması gerekmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Kayseri'de, Ulusal Bayramlar 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören ve kutlamalarının yeniden Cumhuriyet Meydanı'nda yapılmasına ilişkin Vali Orhan Düzgün başkanlığında tüm tarafların katılımıyla toplantı yapılmış ve tören alanı olarak Cumhuriyet Meydanı belirlenmişti.

Vali Düzgün, kararla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Ulusal Bayramların milli duyguların ön plana çıktığı, top yekün birlik ve beraberliğin yansıtıldığı eşsiz günler olduğunu belirtti. Ulusal bayram günlerinde ülkenin her tarafına hâkim olan birlik ve beraberliğin Kayseri'de de yaşatıldığını dile getiren Vali Düzgün, bu birlikteliğin halkla birlikte çok daha anlamlı olduğuna işaret ederek, bugüne kadar ulusal bayramların anlam ve önemine sahip çıkan Kayseri halkına teşekkür etti. Kayseri'de ulusal bayram kutlama ve etkinliklerinin Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yapıldığını anımsatan Vali Düzgün, çocuğundan yaşlısına, gencinden kadınına kadar her kesimin katılımının sağlanmasına imkân hazırlanmasının ve kentin simgeleri ile bayram kutlamalarının buluşturulmasının önemine değindi. Vali Düzgün, "30 Ağustos, Türk milletinin birlik ve beraberlik duygularının, aziz şehit ve gazilerin müstesna hatıralarının, kardeşliğin ve vatanın bölünmezliğinin içerde ve dışarıda vatanın bütünlüğüne kast edenlere bir kez daha hatırlatılacağı gün olacaktır. Tüm Kayserili hemşehrilerimizi çocuklarıyla beraber Cumhuriyet Meydanı'na bekliyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2015, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER