banner257

6'ncı Pil Teknolojileri Çalıştayı Başladı

Kayseri'de Aspilsan Enerji tarafından düzenlenen 6'ncı Pil Teknolojileri Çalıştayında dünyadaki teknolojik gelişmeler ve iklim değişikliği çerçevesinde enerji çözümleri ele alındı. 3 gün sürecek çalıştaya çok sayıda akademisyen ve kurum temsilcisi katılacak.

6'ncı Pil Teknolojileri Çalıştayı Başladı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Ahi Evran Konferans Salonunda yapılan 6'nci pil teknolojileri çalıştayına, Aspilsan Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, sektör temsilcileri ve akademisyenler katıldı. 6'ncı pil teknolojileri çalıştayında 'Teknolojik gelişmeler ve küresel iklim değişikliği çerçevesinde enerji çözümleri', 'Pil Teknolojisinden gelişmeler ve e-mobilite başta olmak üzere artan pil ihtiyacına yönelik çözümler' başta olmak üzere 3 ana temada panel düzenlendi.

Çalıştaya ilişkin açıklamada bulunan Aspilsan Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy, "Pil teknolojileri yaşadığımız dünyada hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı'nın bir kuruluşu olan Aspilsan Enerji kurulduğu günden bu yana çalışmaları ülke teknoloji ve yenilenebilir enerji hedeflerine ulaşabilmesini sağlamak adına yürütüyoruz. Günümüzde dünyanın enerji ihtiyacının büyük bir bölümü fosil yakıtlardan sağlanmaktadır. Fosil yakıtlarının kullanımının neden olduğu zararlı gazlar küresel ısınma, iklim değişikliği, hava kirliliği ve sera etkisi gibi çevre sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Aspilsan enerji olarak hidrojen ekosistem içinde temiz hidrojen üretimi ve tüketimi konularından İstanbul Ar-Ge birimimiz ile faaliyet göstermekteyiz. Ülkemizdeki yeşil hidrojen dönüşümüne çözümler sunabilmek için çalışmalarımı kesintisiz devam ettirmektedir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289