banner311

95 İşletme Hibe Alacak

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine 3 Milyon 614 Bin TL Hibe verilecek.

95 İşletme Hibe Alacak

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık İşletmelerine Yönelik Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Uygulama Esasları Tebliğine (Tebliğ No: 2021/21)" göre 01-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kayseri’de İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne yapılan başvurular sonucunda bakanlık tarafından başvurusu değerlendirilen il genelindeki 95 adet işletme desteklenmeye uygun bulundu. Yapılacak olan hibe desteklemesi hakkında bilgi veren İl Müdürü Mustafa Şahin; büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine toplam proje tutarı yaklaşık 7 milyon 300 bin TL olan 95 adet proje için 3 milyon 614 bin TL hibe verileceğini açıkladı.

İl Müdürü Mustafa Şahin, destekleme konusunda yaptığı açıklamada; "Projede yer alan makine, alet ve ekipman alımı yatırımı konusunda, yem hazırlama makinesi, gübre sıyırıcısı sistemi, seyyar süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, hayvan kaşınma ünitesi, otomatik suluk için destek verilmektedir. Üreticilerimiz tarafından alınacak olan makine ve ekipman ile büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin altyapıları geliştirilerek, hayvansal üretimde verimlilik ile kalite arttırılacak ve modern hayvancılık işletmelerine dönüştürülmesine katkı sağlayacaktır. Bakanlığımız tarafından desteklenen hayvancılık projelerinin ilimiz tarımına ve yatırımcılarımıza hayırlı olmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma karakoç
Fatma karakoç - 3 hafta Önce

Eş zamanlı tarımdada refor yapılmalı çoğu bölgelerimizde kuraklık var yıllardır kuraklık desteği yapılıyor bu çözüm oldumu kuraklığa uygun yada doğru tarım tarlanın dillenmesinden toprağın güçlenmesinde hülhasa hayvancılık tarımı sağlıklı işini iyi yapan çiftçi destekler diyer destekler dünü küpre hadi şu seneyide geçirelim yada Allah Yağmur vermiyor napalım çözüm bütün başaran ülkelerde olduğu gibi hemde 100/yıldır uygulayan devletin işi sıkı denetlemek mal can güvenliğini sağlamak adil ve adaletli olmak hayvancılığın istenen başarıya ulaşması için önce şu çifçiligi çizdi bir şekilde masaya almak işi bilen insanlarla sağolun bu fırsatı verdiğiniz için

Felemez yapar
Felemez yapar - 3 hafta Önce

Küçük baş biz nasıl alabiliriz

İsmail hayva
İsmail hayva - 3 hafta Önce

Büyükbaş

SIRADAKİ HABER

banner289