Acıbadem Kayseri Hastanesi 9 Yaşında

Acıbadem Kayseri Hastanesi’nin 9. yaşı, hastane çalışanları, yöneticileri ve hastalarının da katılımıyla gerçekleştirilen bir etkinlikle kutlandı. Etkinlikte bir konuşma yapan Acıbadem Kayseri Hastanesi Başhekimi ve Direktörü Dr. Ömer Akbeyaz; Acıbadem Kayseri’de yalnızca Orta Anadolu’dan değil, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen hastalara tanı ve tedavi hizmeti verildiğini belirtti.

Acıbadem Kayseri Hastanesi 9 Yaşında

Kurulduğu günden bu yana kendi alanında uzman kadrosu ve gelişmiş tıp teknolojisiyle hizmet vermeye devam eden Acıbadem Kayseri Hastanesi, 9 yaşında. Hastanenin kuruluş yıldönümünde Acıbadem çalışanlarının, yöneticilerinin ve hastaların katılımıyla, hastanenin tarihi binasında gerçekleştirilen bir etkinlik düzenlendi.

Sağlıkta dünyaya açılan bir grubun parçasıyız

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başhekim ve Direktör Dr. Ömer Akbeyaz, Acıbadem Kayseri Hastanesi’nin bugün dünya oyuncusu olan Acıbadem Sağlık Grubu’nun önemli bir hizmet noktası olduğunu belirtti. Acıbadem Sağlık Grubu’nun 1991 yılında İstanbul’da bir semt hastanesi olarak hizmet vermeye başladığını ve bugün ise, Türkiye ile birlikte Makedonya, Bulgaristan ve Hollanda olmak üzere 4 ülkede, 21 hastane ve 16 tıp merkeziyle hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. Dr. Akbeyaz, Acıbadem’in, bir Türk markası olarak uluslararası bir oyuncu olduğunu ve yurtdışında temsilcilik ofisi olarak 38 Healthpoint noktası ile 22 farklı ülke ve 34 şehirde ülkesini gururla temsi ettiğini ifade etti.  Acıbadem Kayseri olarak Acıbadem Sağlık Grubu’nun sağlık alanında uluslararası nitelikteki bilgi ve birikimini Orta Anadolu’ya taşıdıklarını ifade eden Dr. Akbeyaz, sözlerine şöyle devam etti: “Acıbadem Kayseri olarak bugün içinde bulunduğumuz tarihi binada da hizmet vermekten büyük gurur ve mutluluk duyuyorum. 126 yıl önce, Memleket Hastanesi olarak hizmete başlayan bu bina, Mart 2009 yılında grubumuz tarafından restore edilerek yeniden hizmete sunuldu. Bizler tarihin bize yüklediği misyonla daha sağlıklı bir gelecek için çalışıyoruz”

Dünyanın birçok bölgesinden hastalar geliyor

Bugün, onkoloji, ortopedi ve travmatoloji, kadın doğum, girişimsel radyoloji (DSA), tüp bebek merkezi gibi özellikli hizmetlerin yanında tüm branşlarda 7/24 hizmet vermeye devam ettiklerini söyleyen Dr. Ömer Akbeyaz; “Hastanemiz hem Kayseri ve bölgesi hem de Orta Anadolu için sağlık hizmetlerindeki niteliği yükseltmeye devam etmektedir. Aynı zamanda gerek akademik uzman kadromuz gerekse nitelikli sağlık çalışanlarımızla ve ileri tanı-tedavi yöntemleriyle bir dünya hastanesi olma yolunda ilerliyoruz. Bugün Acıbadem Kayseri’ye 10 bin km uzaktan yani Fildişi Sahili Cumhuriyet’inden, Kamerun’dan, dünyanın dört bir yanından hasta geliyor. Onların sağlıklarına kavuşmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyduğumuz gibi, Türkiye’yi ve Kayseri’yi tercih etmelerinden ayrı bir gurur duyuyoruz. Acıbadem Kayseri çalışanlarının bu misyonla çalıştığını biliyorum ve herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek tamamladığı konuşmasının ardından gerçekleştirilen kokteylde 9. yıl pastası kesildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289