AĞABEYİNİ BALYOZLA ÖLDÜRDÜ

Kayseri’nin İncesu İlçesi'nde 32 yaşındaki İlyas Eryaz, miras nedeniyle tartıştığı ağabeyi 39 yaşındaki Kenan Eryaz’ı uykudayken başına balyozla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı davada, 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Başkanı, "8 altın için insan kardeşini öldürür mü?" diyerek sanığı azarladı.

AĞABEYİNİ BALYOZLA ÖLDÜRDÜ
Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu sanık İlyas Eryaz ile ölen Kenan Eryaz’ın eşi Ayşe Eryaz hazır bulundu. Çok pişman olduğunu, intihara kalkıştığını ancak ölmediğini öne süren İlyas Eryaz, son savunmasında şunları söyledi:

"Altınları alması sebebiyle tartıştık. Ağabeyim evde bulunan çekyata uzanmıştı. Ben de, ona kızdığım için, taş kırmakta kullandığımız evin girişinde bulunan balyozu aldım ve yaklaşık 2 metreden fırlattım. Balyoz, ağabeyimin başına isabet etti. Daha sonra, aynı köyde bulunan ablam Nazlı Eryaz’a haber verdim. Ben haber verdikten sonra, köy meydanında jandarmaya teslim oldum. Çok pişmanım. İntihar etmek istedim ama ölmedim."

MAHKEME BAŞKANI: 8 ALTIN İÇİN İNSAN KARDEŞİNİ ÖLDÜRÜR MÜ?

Mahkeme İlyas Eryaz'ı, 20 yıl hapis cezasına çarptırdı. Kararı açıklayan Mahkeme Başkanı, "80 kilo altın bile ağabeyini geri getirmez. 8 altın için insan kardeşini öldürür mü? 20 yıl geçse de, diğer taraf nasıl geçecek? Sen vicdan muhasebesi yap" diyerek sanığa tepki gösterdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296