banner257

AİLE HEKİMLERİ İŞİ BIRAKTI

Kayseri'deki aile hekimleri, Sağlık Bakanlığı'nın yılbaşında yürürlüğe koymayı planladığı aile sağlığı merkezlerine yönelik yeni genelgeye tepki için iş bıraktı.

AİLE HEKİMLERİ İŞİ BIRAKTI

Kayseri'deki aile hekimleri, Sağlık Bakanlığı'nın yılbaşında yürürlüğe koymayı planladığı aile sağlığı merkezlerine yönelik yeni genelgeye tepki için bir günlüğüne iş bıraktı.

Kayseri Tabip Odası önünde toplanan aile hekimleri, haklarını sonuna kadar savunacaklarını bildirdi. Hekimler adına açıklama yapan Kayseri Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Mehmet Ümit Işıldak, Türkiye’de çalışan 21 bin aile hekiminin seslerini duyurmak için bugün iş bıraktığını belirterek, doktorların günde 12 saat çalışarak hastalarına düzgün hizmet veremeyeceklerini bunun da toplumun genel sağlığında bozulmaya neden olacağını söyledi.

Aile hekimliğinden taviz vermeyeceklerini söyleyen Dr. Işıldak, "Aile hekimliğini sonuna kadar savunacağız. Çünkü iki senedir nöbetle başlayan, daha sonra uzatılmış mesai şeklinde aile sağlığı merkezlerinde herkesin kendi aile hekiminden değil, nöbetçi hekimden hizmet alması, eski sağlık ocağı sistemine dönüştür. Biz de halkın eski sağlık ocağı sistemindeki gibi sıralara kimin kim olduğunu bilmeden, ilaçlarının ismini bilmeden hizmet almasını istemiyoruz. Çünkü Aile hekimliği koruyucu sağlık hizmeti niteliğinde olan tedavi amaçlı hizmettir. Dolayısıyla aile hekimliğini sona erdirecek her türlü düzenlemeye karşıyız" ifadelerini kullandı.

Kayseri Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Mehmet Ümit Işıldak’ın açıklaması, meslektaşları tarafından alkışlarla desteklendi.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner289

banner312

banner306