banner257

"AKİT AT İZİ KALSIN"

Yeni AKİT gazetesinin internet sitesinde yayınlanan dünkü haberde Kayseri Deniz Postası ve Deniz FM Radyo’nun paralelin yakın olduğu ve Vatikan’la İşbirliği yaptığı gibi asılsız ve çirkin iftiralara yer verildi. Deniz Postası Gazetesi Sahibi Azim Deniz, tamamen hayal mahsulü ve iftiralardan ibaret, Yeni AKİT gazetesinin internet sitesindeki sözde haberle ilgili olarak, Kayseri Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Yeni AKİT gazetesinin internet sitesinde yayınlanan dünkü haberde Kayseri Deniz Postası ve Deniz FM Radyo’nun paralelin yakın olduğu ve Vatikan’la İşbirliği yaptığı gibi asılsız ve çirkin iftiralara yer verildi.
Deniz Postası Gazetesi Sahibi Azim Deniz, tamamen hayal mahsulü ve iftiralardan ibaret, Yeni AKİT gazetesinin internet sitesindeki sözde haberle ilgili olarak, Kayseri Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.
TÜRK İSTİHBARATI AKİT’E ÇALIŞIYORMUŞ!
Suç duyurusunda, yalan ve kasıtla haber yazarak hedef gösterildiklerini, asılsız haberlerle iftiraya uğradıklarını kaydeden Azim Deniz, “Haberde, Türk istihbarat kaynaklarının Kayseri’de aranan define için Yeni AKİT Gazetesi’ne bilgi aktardığı ifade edilmektedir. Bu konuda ilgili istihbarat birimlerinin açıklama yaparak olayı aydınlatmaları gerekir. Bildiğimiz kadarıyla ne askeri ne sivil istihbarat örgütlerinin böyle bir görevi ve bilgilendirme sorumluluğu yok. Görünen o ki, bu grup önüne gelen herkese iftira atmaktan çekinmemektedir. “ dedi.
KAZIYI DEVLET YAPMALI
Deniz Postası Gazetesi sahibi Azim Deniz, haberde kendilerinin Vatikan ile işbirlikçi ilan edilmekle belli cenahlara da hedef gösterildiklerine dikkat çekerek, “ Tamamen cahilce ve bilinçsizce yazılan bu satırların ispatlanması gibi bir zorunluluk vardır. Ayrıca biz gazetemizde okunduğunda görüleceği gibi kesinlikle arama çalışmalarının durdurulması yönünde yayın yapmadık. Bilakis ülkemizin tarihi değerlerini çıkarmak bir bakanın oğlunun işi değil devletin işi olmalıdır yani bu arama kazılarını bizzat devlet yapsın diyoruz. Bundan daha doğal ne olabilir. “diye konuştu.
TEMSİLCİĞİNE SORSAN ÖĞRENİRDİN!
Asılsız ve iftira niteliğinde haberler yaptığı için Yeni AKİT Gazetesi internet sitesinin sorumluları ve sahibi ile haberi yazan kişi hakkında da suç duyurusunda bulunan Azim Deniz, “ sözde paralel yapıya yakınlığımızla bilinirmişiz. Akit Gazetesi eğer Kayseri’deki herhangi bir kişiye hatta kendi gazetelerinin Kayseri temsilciğinden herhangi birine açıp sorsa, atmaya çalıştıkları çamurun ellerinden başka hiçbir yere yapışmayacağını ve iğrenç şekilde kirletmeyeceğini öğrenirdi. Ama kendi temsilcilik bürosuna bile telefon açmaktan aciz, birinin servis yaptığı haberi kullanmaktan kaçınmayan cahil cesaretiyle hareket eden bu kişilere gazeteci değil dense, dense iftiracı denir. Çünkü yaptıklarının hukuk dilindeki tanımlaması budur. Zaten bu nedenle de mahkemeye verdik. “dedi.
HABER: ALİ TÜRKASLAN

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2015, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER