Ali Yavuz: “Vatan hainlerine yaptıklarının hesabı en sert şekilde sorulacaktır”

Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, teröristleri kendi ülkelerinde saklayan, hainlere her türlü desteği verenlere en ağır şekilde derslerini vereceklerini söyledi. Birlik beraberlik vurgusu yapan Yavuz, "Devletimiz vatan hainlerine misliyle karşılığını verecek ve dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Ali Yavuz: “Vatan hainlerine yaptıklarının hesabı en sert şekilde sorulacaktır”

İstanbul’da 6 kişinin ölümü, 81 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan bombalı saldırı, infiale neden oldu. Terörü lanetleyen Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, dernek binasında basın toplantısı gerçekleştirdi. Dökülen kanların yerde bırakılmayacağını vurgulayan Yavuz, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağğı ve sabır, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi.

“Ülkemizin huzurunu bozmak ve kaos çıkarmak için alçaklıktan medet umacak kadar küçülen hainler çirkin yüzlerini bir kez daha gösterdiler” diyen Yavuz, “İstanbul’a düşen ateş sadece İstanbul ‘da değil ülkemizin her köşesinde yanmıştır, acımız ve kederimiz ortaktır. Çocuklara, masun canlara kıyacak kadar alçak olan vatan hainlerine yaptıklarının hesabı en kısa zamanda ve en sert şekilde sorulacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bizlere bu acıyı yaşatanlara, bu ve bunlar gibi vatan hainlerine misliyle karşılığını verecek, dökülen kanları yerde bırakmayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

‘GÜN, BİRLİK VE BERABERLİK GÜNÜDÜR’

Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirten Dernek Başkanı Yavuz, “Biz bu mücadeleyi bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürdüreceğiz ve özellikle bize dost gibi görünen, teröristleri kendi ülkelerinde saklayan, hainlere her türlü desteği veren gerek içimizdeki gerekse dışımızdaki hainlere en ağır şekilde derslerini vereceğiz. Biz Şehit Aileleri ve Gaziler olarak bu menfur olay karşısında yaşadığımız derin üzüntüyü ifade edecek kelime bulamıyoruz. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Acıyı paylaşma günüdür. Başımız sağ olsun. Vatan sağ olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER