banner311

Anadolu Markaları Etkinlikleri Dördüncüsü Kayser'de Yapıldı

Anadolu işletmelerine ilham olma hedefiyle düzenlenen “Anadolu Markaları” etkinliklerinin dördüncüsü, Vodafone Türkiye ve Fibabanka sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde Kayseri’de gerçekleştirildi. Kayseri’nin en büyük markalarının başarı hikâyelerini anlatarak KOBİ’lere dijitalleşen dünyada fark yaratmanın yollarının gösterdiği etkinlikte, KOBİ’lere Vodafone Red Academy tarafından “İşinizi Dijital Dönüşümle Büyütün” başlıklı sertifika eğitimi de verildi.

Anadolu Markaları Etkinlikleri Dördüncüsü Kayser'de Yapıldı

20 Aralık 2017 - Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Türkiye ve Fibabanka’nın ana sponsorluğunda hayata geçirilen “Anadolu Markaları”organizasyonunun dördüncüsü Kayseri’de gerçekleştirildi. İl il düzenlenen etkinlikler serisiyle Anadolu işletmelerine, dijitalleşen dünyada fark yaratması sürecinde rehberlik edilmesi hedefleniyor. Her ilin kanaat önderleri ve başarılı markalarının yer aldığı etkinlikler boyunca Anadolu'nun yükselen markalarını ödüllendirecek "Anadolu Markaları Yarışması" da tanıtılıyor. Kayseri’nin önde gelen markaları ile KOBİ’leri bir araya getiren organizasyon Hilton Kayseri’de yapıldı. Etkinlik Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Onur Gargılı, Fibabanka Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gencal, Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in açılış konuşmalarıyla başladı. Mindshare Türkiye CEO’su Bülent Yar’ın “Markalaşma Yolculuğunda Değişen Medya Ortamının Rolü” başlıklı sunumunun ardından Vodafone Red Academy adına Dijital Dönüşüm Derneği Başkanı İsmail Hakkı Polat “İşinizi Dijital Dönüşümle Büyütün” başlıklı bir eğitim verdi. KOBİ’lerin iş verimliliklerine dijitalleşme ile nasıl katkı sağlanabileceğinin anlatıldığı eğitimde, Vodafone’un özellikle üretim sektöründeki örnek başarı hikayelerinden de bahsedildi. Eğitimin sonunda katılımcılara Vodafone Red Academy sertifikası verildi. Yataş Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Altop, İncesu OSB Başkanı ve Hasçelik Yönetim Kurulu Başkanı Halit Özkaya, BRN Yatak Yönetim Kurulu Başkanı Berna İlter ve Kilim Mobilya CEO’su Mesut Yiğit’in katılımlarıyla düzenlenen “Kayseri’ye Yön Verenler” panelinde ise katılımcılar başarı hikayelerini paylaştı.

“KOBİ’lerin dijital iş ortağı olarak yarına hazır işletmelerin sayısını artırıyoruz

Dijitalleşme yolunda KOBİ’lerin yanında yürümeyi hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü Onur Gargılı: “Günümüzde rekabetçiliğin kuralları dijitalleşmeyle yeniden yazılıyor. KOBİ’ler sadece yaşadıkları il veya şehirle değil tüm dünyayla rekabet etmek zorunda. Bu durumda KOBİ’lerin rakiplerinin önüne geçmelerini sağlayan dijital çözümlerimiz önemli fırsatlar yaratıyor. Ülkemizdeki tüm işletmelerin “dijital iş ortağı” olarak, Yarına Hazırız Platformu çatısı altında birbirinden farklı profile sahip şirketlerin ihtiyaçlarını analiz ediyor uygulama sonrasında bu işletmelerin ihtiyaçlarına özel verimliliklerini arttıran öneriler sunuyoruz. Yarına Hazırım Platformu çatısı altında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla %48’den %53’e çıkardığımız Türkiye Dijitalleşme Endeksi’ni %75’e çıkarmayı hedefliyoruz. Yarına Hazırım Platformu’nda Kayseri’deki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardık. Kayseri’deki şirketlerin Dijitalleşme Endeksini %63 olarak hesapladık. Bu sonuç, dünyadaki dijitalleşme eğilimine paralel olarak Kayserili şirketlerin de, şirket içi operasyonlarını dijitalleştirmeye daha çok ağırlık verdiğinin somut bir göstergesi. Vodafone olarak, sunduğumuz çözümlerle Kayseri’deki “yarına hazır” işletmelerin de sayısını artırıp Türkiye’nin dijitalleşmesini hızlandırmaya ve ülkemizin ekonomik başarısını yükseltmesine destek olmaya devam edeceğiz” dedi. Her geçen gün, finans dünyasındaki dijitalleşmeden ve FinTech’in hayatımızdaki rolünden daha fazla söz etmeye başladığımızı belirten Fibabanka Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Gencal: “Günümüzde, sektör fark etmeksizin, oldukça geniş kitleler çok yaygın bir şekilde bu konuyla ilgileniyor ve hatta yatırım yapma alternatiflerini değerlendiriyor. Rakamlara yansıyan sonuçlara baktığımızda, 2012 yılında Fintech firmalarına melek yatırımcılar vasıtası ile kullandırılan 569 milyon ABD Doları kredinin, bu sene 5,1 milyar ABD Doları’nı aştığını görüyoruz. Şirketlerin büyümesindeki en önemli iki bileşen ‘parasal ve beşeri sermaye’. Türkiye'nin verimli ve katma değer yaratan bir büyümeyi ortaya koymasında da beşeri sermaye ve dijitalleşme oldukça önemli. Dünya ile rekabette Türk finans sektörünün iş yapma modellerini yenilemesi ve maliyet kontrollerini teknoloji ve sinerjiyi göz önüne alarak yeniden yapılandırması, önümüzdeki günlerin ağırlık verilecek konuları olarak ön plana çıkıyor. Fibabanka da bu konuda önemli bir değişimin içinde olup, stratejisini ve iş modellerini buna göre kurgulamaya devam ediyor.”

Vodafone Türkiye hakkında

Gelirler bakımından dünyanın en büyük uluslararası mobil iletişim şirketlerinden biri olan Vodafone Grubu’nun bünyesinde yer alan Vodafone Türkiye, 30 Eylül 2017 itibariyle hizmet sunduğu 23,2 milyon abonesiyle Türkiye’nin ikinci büyük mobil iletişim şirketidir. Türkiye’nin en büyük uluslararası doğrudan yatırımcılarından olan Vodafone Türkiye’nin bugüne kadar toplam yatırımları 20 milyar TL’ye ulaşmıştır. 2010’da Borusan Telekom’u bünyesine katan Vodafone Türkiye, 2011’de de Türkiye’nin en büyük alternatif telekom operatörlerinden Koç.net’i bünyesine dâhil etmiştir. Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonu doğrultusunda bireylere ve kurumlara mobil ses, sabit ses, mobil internet, ADSL ve fiber hizmetleri sunan Vodafone Türkiye, yaklaşık 3.300’ü aşkın çalışan kadrosu, 1.200’ü aşkın perakende mağazası ve ekosisteminde bulunan 43.000 paydaşı ile faaliyet göstermektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289