banner257

Avenır İnşaatın Bir Çok Dairesinin Tavanı Dökülmüş!

Kayseri Talas İlçesi Mevlana Mahallesinde bulunan ve Avenır İnşaat tarafından yapılan Talas 325 projesinde yürekleri ağza getiren bir olay yaşanmış, Tuba Nur Mazmanoğlu’nun oturduğu evin mutfağının tavanı çökmüştü. Bu haberimiz Kayseri’de adeta şok etkisi yarattı ve başka görüntülerde ortaya çıktı.

Kayseri’de büyük projelerle gündeme gelen Avenır İnşaatın yaptığı daireler tek tek dökülmeye devam ediyor. Kayseri Yerel Haber olarak, Talas İlçesi Mevlana Mahallesinde yaşanan tavan çökmesini gündeme getirmiştik. Talas 325 projesinin A Blok’ta oturan Tuba Nur Mazmanoğlu’nun oturduğu dairenin mutfağının tavanı çökmüş ve karakola şikayetçi olduğunu çektiği video ile kamuoyuna duyurmuştu.

Kayseri kamuoyuna adeta bomba gibi düşen bu olay maalesef ilk olmadığı da ortaya çıktı. Büyük paralara satılan bu dairelerin bir çoğunda bu manzara ortaya çıktığı ispatlanmış oldu. Yayınladığımız haber sonrasında Tuğba Nur Mazmanoğlu’nun başına gelen olayın aynısını yaşayan vatandaşlar Kayseri Yerel Haber’e ulaşarak görüntüleri paylaştılar.

Görüntülerde Avenır İnşaatın yaptığı dairelerin mutfak, antre, salon ve çocuk odalarının tavanlarının çöktüğünü aktardılar. Bazı dairelerin tavanlarının çökmesinden sonra ustaların evlerde gizlice tadilatlar yaptığı da gelen görüntülere yansıdı.

Özellikle bir dairenin çocuk odasının da tavanının çökmüş olması ve o anda içeride çocuk olmaması ise büyük bir tehlikeyi savuşturmuş oldu. Evlerinin tavanları çöken vatandaşlar, yaşadıklarını Kayseri Yerel Habere tek tek anlattılar. Vatandaşlar tarafından Kayseri Yerel Habere gönderilen fotoğraf ve videoları siz okurlarımıza paylaşıyoruz.

Öte yandan Star TV’ye de yansıyan olay sonrasında Avenır İnşaat hem Türkiye’nin hemde Kayseri’nin gündemine oturmuş oldu. Yaşanan bu iki gelişme sonrasında Avenır İnşaat yetkilileri bu işin içinde nasıl çıkacakları konusunda istişare yaptıkları da gelen haberler arasında.

Diğer yandan Avenır İnşaatın yetkilileri hafta içi bir basın toplantısı yaparak konu ile ilgili bilgiler vereceği ifade edildi. Fakat, birinci kalite evler yaptıklarını iddia eden Avenır İnşaatın bu dairelerin tavanlarının neden çöktüğü ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yapmaması ise kafaları karıştırdı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2021, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp Açıkel
Alp Açıkel - 3 hafta Önce

Oyleybir haber yapmışsınız ki sanırsın bina çökmüş! Yaşanan olay hiç hos bir durum olmamasına rağmen hayret edilecek bir durum da degil. Bu durum binayı yapan firmayı bağlar ancak isi yapan usta yada harici firmanın belli ki hatası var. İslak yüzeye yada temizlenmemiş yuzeye uygulama yapılmış olabilir. Net bir hata var ancak haber diliniz tamamen sansasyonel ve taraflı gibi. Aynı dille çöken yolları, kaldırımları ve devlete ait hataları da yazmanızı diliyorum....

Serdar Yıldız
Serdar Yıldız - 3 hafta Önce

Uygulamayı bılmiyordur işciler

Hasan kılic
Hasan kılic - 3 hafta Önce

Işçilik hatası birde kullanılan alcının tarihi geçmiş olabilir tavnlar t0zludur ve öncelikle beto kontak vurulmalı alıcınınsın tavana iyi yapışmasını sağlar ayrıca file atılması gerek uygulama ve malzeme düzgün olursa ama uygulam çok önemli düşünecek birşey yok

Hamza sahan a.blok
Hamza sahan a.blok - 3 hafta Önce

Avenir insaat bir yil oncesinden teslim etti bence firmanin sucu degil taseron firmanin sucu yeter artik bu kadarida fazla yani

Şevki erdogan
Şevki erdogan - 3 hafta Önce

Sıvası dökülmüş yapılabilir nolacak bende habere bakınca tavan çöktü sandim

Kerim Akgün
Kerim Akgün - 3 hafta Önce

Firma , Kayserinin en temiz ve en kaliteli İş yapan firmalarından bir tanesi. Bunu kendilerinin de bildiğinden eminim buna benzer bir durum görülebilir tabiki nahoş bir durum lakin sansasyon yaratmak bana doğru gelmedi

Kamil Türkdönmez
Kamil Türkdönmez - 3 hafta Önce

Avenir grup inşaat firmasına algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor sanırım ama firma her geçen gün parlamaya devam ediyor.tebrikler Avenir birilerinin canı yanmış anlaşılan.

Ferhat cengiz
Ferhat cengiz - 3 hafta Önce

Oraya çikip boş reklam yapmanin alemi yok sizin beğenmeyip atip tuttuğunuz firma kayseride bir numara bence bende o firmada taşeronluk yaptim herşeyiyle mükemmel olabilir butür kazalar abartmanin hiçbir anlami yok şükür can kaybida yaralanmada yok.o evlerin nasil yapildiğini ne zahmetlerle meydana geldiğini görseniz hani beğenmediğiniz çoğu zaman hor gördüğünüz inşaat işçilerini ve firmalarini el üstünde tutardiniz


SIRADAKİ HABER

banner310

banner306