BAKİ ERSOY'DAN 19 MAYIS MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı.

BAKİ ERSOY'DAN 19 MAYIS MESAJI
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. 

Ersoy mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs 1919 ruhunun bizlere miras bıraktığı tarihi mesajın özünde birlik ve beraberlik vurgusu yapılmaktadır. Samsun’a çıkan cesur ve faziletli irade, acılar içinde kıvranan, kayıplarla sınanan, işgal ve esaretle tehdit edilen son yurdumuzun umutlarını yeşertmiş, talihini değiştirmiştir. Türk milleti en ağır şartlarda dahi yılgınlık göstermemiş, yenilgiyi peşinen kabullenecek gaflet ve korkaklığın pençesine düşmemiştir. 19 Mayıs; milletimizin kutlu bir silkinişi, destansı bir uyanışı, istiklal uğruna her şeyi göze aldığını ispatlayan muazzam bir stratejik dirilişi olarak tarihe mühür vurmuştur. Aziz milletimiz, sömürgeci güçlerin dayattığı ve tutsaklığı esas alan bağımlı ve onursuz bir geleceği Samsun’dan itibaren reddetmiş, kendi kaderine bizzat kendisi yön vermek için inisiyatifi ele almıştır. Bu itibarla 19 Mayıs, aşağılanan milli varlığın canlanışı; teslimiyetçi, tavizkar yönetimlere karşı milli devletin müjdesi, dönemin küresel dengelerini baştan ayağa değiştiren milli mücadele şuurunun doğumudur. Aynı zamanda 19 Mayıs; Türk milletinin ortak çatı altında buluşarak akıl, duygu, sağduyu, vizyon ve fedakarlık eşliğinde istikbaline sahip çıkışının tarihe mal olmuş milliyetçi kararlılığıdır. Bu sayede ümitsizlikler etkisizleştirilmiş, kırgınlıklar onarılmış, fikir ayrılıkları giderilmiş, tasa ve kıvancın ortak paydasında buluşularak Türkiye Cumhuriyeti’nin ana çatısı heyecanla örülmüştür.
Kimsenin şüphesi olmasın ki bu Milli değerler korunacak ve yaşatılacaktır. Bu vesile ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor, bu günü bize ve gençlerimize emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve bütün şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER