banner257

Baro'dan terör saldırılarına tepki

KAYSERİ Barosu avukatları, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi ve Adıyaman'daki terör saldırılarını lanetleyerek, ''Savaşa sürükleniyoruz. Zaman, tek yürek olma zamanıdır'' dedi.

Baro'dan terör saldırılarına tepki

KAYSERİ Barosu avukatları, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi ve Adıyaman'daki terör saldırılarını lanetleyerek, ''Savaşa sürükleniyoruz. Zaman, tek yürek olma zamanıdır'' dedi.

Baro'dan yapılan yazılı açıklamada, ''Dün Suruç'ta meydana gelen hain terör saldırısında son belirlemelere göre 31 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, birçok vatandaşımız da ağır bir şekilde yaralanmıştır. Patlayan bomba; kurbanlarının Türk mü, Kürt mü, Arap mı olduğuna bakmamış, kardeşi kardeşe düşman etme hedefine ulaşmak için gözünü kırpmadan kan dökmüştür. Yaşanan acı henüz içimizi yakarken yine dün Adıyaman'da hain PKK terör örgütünün askerlerimize yönelik gerçekleştirdiği saldırı neticesinde gelen şehit ve yaralı haberleri ile bir kez daha sarsıldık'' ifadelerine yer verildi.

Terörün, Türk, Kürt ayırmadığı bildirilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

''Terör, yine askerlerimizi, genç vatandaşlarımızı, masum canları hedef almıştır. Terör, yine ülkemizi bölme senaryolarına ve bu uğurda kan akıtmaya devam etmiştir. Saldırılarda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Yaralılarımızın da acilen şifa bulmaları temennisiyle daha da fazla gözyaşı akmamasını umuyoruz. Savaşa sürükleniyoruz, zaman, tek yürek olma zamanıdır. Bu topraklar üzerinde oynanan uluslararası oyunların birer parçası olan bu saldırılara tek vücut olarak cevap vermek, tek bir duruş ortaya koymak, bunca acıya rağmen yine de en sağduyulu yaklaşım olacaktır. Aksi durum, hainler için, akan kan kadar sevinecekleri ikinci bir sebep olacaktır. İktidar ve muhalefeti siyasi kavgaları bir kenara bırakıp tek yürek millete sahip çıkmaya davet ediyoruz. Kayseri Barosu olarak saldırıları lanetliyor, milletimize başsağlığı diliyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER