banner257

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Kayseri, Sivas ve Yozgat illerini kapsayan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Ağustos ayı yönetim kurulu toplantısı Kayseri’de gerçekleştirildi. Toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katıldı.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Toplantıda Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’nın 2021 yılı çalışma programları ve bütçesi konuları yer aldı.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın başkanlığında ORAN Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Ağustos ayı toplantısına Sivas Valisi Salih Ayhan, Yozgat Valisi Ziya Polat, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ve ORAN Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda, İmalat Sanayisi’ndeki firmaların tasarım kalitesinin yükseltilmesi, süreç verimliliğinin ve kurumsallaşmalarının sağlanması ve katma değerli üretiminin yaygınlaştırılması yoluyla bölgesel rekabetin artırılması konuları değerlendirilirken, ayrıca kırsal alanda yaşayan bireylerin örgütlenmesi, pazarlama yeteneklerinin artırılması, kendilerine has ürünlerin yönetimin sağlanması, coğrafyalara uygun yeni bitkilerin denenmesi ve altyapı problemlerini giderilmesi ve alternatif turizm kapsamında kış termal sağlık ve spor turizmi imkanlarının geliştirilmesi ve tanıtımı gibi konular ele alındı.

Başkan Büyükkılıç, aldıkları kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2020, 16:05

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310