banner257

Başkan Çolakbayraktar; "Yüzde 80’e Yakın Zam Hayırlı Uğurlu Olsun"

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kurban Bayramı boyunca vatandaşların sağlıklı, sıhhatli ve huzurlu bir bayram geçirmelerine katkı sağlayan saha çalışanlarıyla bayramlaştı.

Başkan Çolakbayraktar; "Yüzde 80’e Yakın Zam Hayırlı Uğurlu Olsun"

İşçilerle tek tek bayramlaşan ve işçilerin maaşlarına yüzde 80’ne yakın zam yapıldığının müjdesini veren Başkan Çolakbayrakdar, yapılan hizmetlerle Kocasinan’ın her bir tarafında vatandaşların huzurlu bir bayram süreci geçirdiğini ifade etti. Başkan Çolakbayrakdar, Karpuzatan mevkiinde bulunan Kocasinan Belediyesi Atölyesinde Makine İkmal, Temizlik, Fen İşleri, Veterinerlik ve Park-Bahçeler Müdürlüğü personeliyle teker teker bayramlaştı. Programa; Hizmet İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri katıldı. Çalışanlara hitaben “Bayramınız mübarek olsun” diyerek sözlerine başlayan Başkan Çolakbayrakdar, bayram-seyran demeden Kocasinan sakinlerine hizmet götürmek için durmaksızın çalıştıklarını vurguladı.

Kocasinan Belediyesi’nin büyük bir aile olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Rabbim sağlık ve sıhhat içerisinde nice bayramlar nasip etsin. Kocasinan’ın her bir tarafında hemşerilerimiz huzurlu bir şekilde Kurban Bayramı’nı geçirdiler. Bu noktada emeği geçen bütün kardeşlerimi tebrik ederim. Gece-gündüz demeden mesai mefhumu gözetmeksizin nerede hizmete ihtiyaç varsa orada hizmeti yerine getiren çalışan kardeşimizin ellerine sağlık. Yaklaşık bin beş yüz kişiyle her alanda vatandaşlarımızın hayatını daha da kolaylaştırmak ve yüzünü güldürmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesiyle, bizler yaratılmışların en şereflisi olan insana hizmet etmek için çalışıyoruz. Bizler eşref-i mahluk olan insana hizmet etmek için çalışıyoruz. Bu noktada sizler de hafta sonu, bayram ve tatil demeden çalışıyorsunuz. Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanarak, daha nice huzurlu bayramlar dileğinde bulundu.

Kayseri’nin çalışan işçisine sahip çıkma konusun da da örnek olduğuna dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar; “Kayseri belediyeleri olarak işçilerimizin haklarını fazlasıyla verme konusunda elimizden geldiğince gayret ediyoruz. Türkiye’ye baktığımız zaman bu konuda da örneğiz. Çalışan personeline ve işçisine sahip çıkma konusunda örnek gösterilen belediyecilik anlayışını uyguluyoruz. En son işçilere yönelik yaptığımız yaklaşık yüzde 80’ne yakın bir zam oranı hayırlı uğurlu olsun. Tabi ki sizler çalışmanın karşılığını alıyorsunuz, bizlerde vatandaşa hizmet olarak üretilmiş olan bu çalışmanın karşılığını sizlere veriyoruz. Huzur şehri olan ilimizde örnek ve önderlik eden hizmetler yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Kayseri sevdalısı olarak bu şehir ve şehirde yaşayan insanlar için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik de, işçilere bayram öncesi çifte bayram yaşattığından ve her zaman işçinin yanında olduğundan dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, kendi elleriyle huzurlu bayramın kahramanlarına kavurma ikram etmesiyle program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2022, 00:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER