banner257

Başkan Özer, Selin Vurduğu Yahyalı'da İncelemelerde Bulundu

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Yahyalı ilçesinin Kapuzbaşı mahallesinde evleri ve iş yerleri selden etkilenen vatandaşları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Turizm sezonu olmadığı için olası bir felaketin yaşanmadığını ifade eden Özer, “Bilinçsiz yapılaşma ile felakete davetiye çıkarılıyor” diye konuştu. 

Başkan Özer, Selin Vurduğu Yahyalı'da İncelemelerde Bulundu

CHP’liler 29 Mart’ta yaşanan sel olayının ardından Yahyalı’da incelemelerde bulundu. CHP İl Başkanı Ümit Özer, CHP Kayseri İl Doğa ve Çevre Komisyonu, CHP Yahyalı İlçe Başkanı Mehmet Acarbaş ve beraberindekiler ile Kapuzbaşı'nda 29 Mart'da etkili olan yağış sonrası oluşan selde evleri ve iş yerleri zarar gören vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Hasarı yerinde inceleyen ve mağdur vatandaşlarla görüşen Özer, bölge halkının korkularının devam ettiğini belirtti. Sel olayının turizm sezonu dışında gerçekleşmesinin olası bir faciayı önlediğini ifade eden Özer, “Maalesef bilinçsiz yapılaşma ile felakete davetiye çıkarılıyor. Derenin içine kadar imara izin verilmesi nedeniyle yapılan turizm amaçlı yapılar bu selin yaşanmasına neden olduğu görülüyor. Umarım bir an önce gerekli tedbirler alınarak, cennet Kapuzbaşımız cehenneme dönüştürülmez. Burada yaptığımız incelemeleri bir rapor haline getirerek, hem milletvekilimiz Sayın Çetin Arık’a hem de genel merkezimize vererek, onlarında bu konunun takipçisi olmalarını sağlayacağız” dedi.

Vatandaşların yaralarının sarılması için çaba göstereceklerini ve bu konunun takipçisi olacaklarını belirten Özer, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “ Yaşanan sel olayının ardından Yahyalı'nın Kapuzbaşı ve Büyükçakır mahallelerinde incelemeler bulunduk. Keşfedilmemiş Cennet diye bildiğimiz Yahyalı vatandaşlarımıza artık cehennem olmaya başlamış, ekonomik kriz her köşesinde hissedilmiş, seçim zamanında verilen sözler tutulmamış ve sosyal devletin temelde sunması gereken imkanların hiç biri vatandaşa ulaşmamış durumda. Kapuzbaşı'nda birden fazla dilekçe verilmesi üzerine caminin dereye bakan yüzüne istinat duvarı yapılmamış. Bölgede sadece rant amaçlı çalışmalar yapılmış. Büyükçakır sakinlerinin çalmadık kapı bırakmamalarına rağmen sağlık ocağı konusundaki talepleri yerine getirilmemiş. Biz Yahyalı halkının tüm taleplerinin yakından takipçisi olacağız”


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310