banner257

Başkan Palancıoğlu, Akıllı Şehirler Toplantısına Katılacak

Çin Cumhuriyeti’nin Shenzhen şehrinde 14-15 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Akıllı Şehir Forumu’na iştirak edecek olan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Şehirlerin; kamu harcamalarında daha tasarruflu, doğal kayrakların israfı ve trafikte bireylerin zaman kaybetmemesi gibi çalışmaları Akıllı Şehirler sistemi ile sağladığını ve yönetildiğini söyledi.

Başkan Palancıoğlu, Akıllı Şehirler Toplantısına Katılacak

Çin Cumhuriyeti’nin Shenzhen şehrinde 14-15 Mayıs 2019 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen Akıllı Şehir Forumu’na iştirak edecek olan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Şehirlerin; kamu harcamalarında daha tasarruflu, doğal kayrakların israfı ve trafikte bireylerin zaman kaybetmemesi gibi çalışmaları Akıllı Şehirler sistemi ile sağladığını ve yönetildiğini söyledi.

Akıllı Şehircilik toplantısında son teknoloji ürünlerin sergileneceği ve bu konuda uzman kişiler ile şirket yöneticilerin konuşmacı olarak bilgiler vereceği bildiren Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu “Kayseri bir bölge şehri olup her geçen gün nüfusu artmaktadır. Buna paralel olarak trafikte araç sayısı, park sayısı, su tüketimi, enerji tüketimi ve toplu taşıma araçları da artmaktadır. Bu neden ile harcamalarda tasarruf sağlanması ve en ekonomik düzeyde en fazla hizmet sunulabilmesi için teknolojiden yararlanılması gerekmektedir. Buda Akıllı Şehir Uygulaması ile gerçekleştirilecektir” dedi.

Melikgazi’de trafikte ışıklandırma, mobese kamera, parklarda otomatik sulama, içme suyunda şebeke ağı, toplu taşıma da seri ulaşım gibi konularda alt yapının bulunduğunu belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, bu toplantının çok yararlı olacağını ve dolu dolu bir bilgi birikimi sağlayacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ragıp keskin
Ragıp keskin - 1 yıl Önce

Başkanım basarilarinizin devamini dilerim
Benim bir sorum olacak
Ben bir servisci olarak size sormak istiyorum kayseri de
Korsan servisciligi ni nasıl bitireceksiniz ukm trafik b s belediyesi olmak üzere her yere iletildi sorunlarımız daha cozulmedi
Boylemi olacak örnek şehir
Not . Ben kendi mesleğim üzerin den yazdım diğer meslek guruplari ne der bilemem

SIRADAKİ HABER

banner310