banner257

Belediye Mimarına Saldırı

KAYSERİ’nin Yahyalı İlçesi'nde, belediyede görevli mimar Orhan Ergün, iş yerlerinde izinsiz tadilat çalışması yapan ve bu konuda çevreden şikayet alan kişilere yasal işlem uyguladığı iddiasıyla belediye önünde 3 kişinin saldırısına uğrayarak, hastanelik oldu.

Belediye Mimarına Saldırı
Kayseri Caddesi’nde, bir süre önce meydana gelen olayda iddiaya göre, belediyede mimar olarak çalışan Ergün, izinsiz tadilat yapıldığı gerekçesiyle çevredekilerin şikayet ettiği iş yerinde inceleme yaptı. İş yeri sahiplerinin izinsiz olarak dükkan birleştirme işlemi yaptığını tespit eden Ergün ve diğer ekipler, çalışmayı durdurdu. Konuyla ilgili yasal işlem başlatılarak, iş yeri sahibine ceza yazıldı.

Yaşanan bu gelişmenin ardından iş yeri sahibi Abdullah Y., kardeşi Ahmet Y. ve Melik. Y.’nin, belediyenin önünde aracından inen mimar Ergün’e saldırdığı ve mimarı hastanelik ettiği ileri sürüldü. Saldırı anı belediyenin güvenlik kamerasına yansırken, görüntülerde, aracından inen Ergün’e önce biri arkadan yumruk atıyor. Ergün, aldığı darbeyle yere düşerken, 3 kişinin bir süre saldırısına uğruyor. Daha sonra çevredekiler araya girerek, saldırıyı önlemeye çalışıyor. Olaydan sonra 29 gün iş göremezlik raporu aldığı belirtilen Ergün’ün konuyla ilgili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER