banner311

Bıçakçılarda Hareketlilik Başladı!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban kesecek kişiler bıçakçıların yolunu tutmaya başladı. Bıçakçılar, işlerinin yoğun olmasına karşın önceki Kurban Bayramlarına göre bıçaklarını bilettirmeye gelenlerin sayısının çok daha az olduğunu vurguladı.

Bıçakçılarda Hareketlilik Başladı!

Müşterilerini erkenden bıçak bilettirmeye davet eden Baysal, “Müşteriler bilenecek aletlerini biraz daha erken getirirlerse daha iyi olur. Hem kendi işleri erken biter, hem de bayramda yoğunluk oluşmaz” dedi. Baysal, “Geçen yıl bu vakitler daha yoğun olurduk, şimdi iş yoğunluğumuz az” diye ekledi.

Baysal, bir bıçağın nasıl bilendiğini uygulamalı bir şekilde göstererek tarif etti: “Önce bıçağın ağzını inceltiyoruz. Sonra, bıçağı su çarkına tutacağız. Böylelikle bıçağın ağzı kolayca dönmeyecek. Ardından bıçağın çiziklerini almak için zımparaya tutuyoruz. En son bıçağı bileme taşına çalıyoruz. Bilememiz bıçağı keskinleştiriyor. Bıçakları bilemede Girit taşını kullanıyoruz. Bu taş, Yunanistan’ın Girit Adası’ndaki dağlardan çıkarılır.”dedi.

Baysal, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala fiyatlar hakkında bilgilendirmede bulunarak “Balta, nacak ve satırları 10 TL’ye; bıçakları 4 TL’ye biliyoruz” dedi.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289