banner257

BİLİM MERKEZİ'NE F-4 JET GELİYOR

Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan 83 maddeyi görüşerek karara bağladı. Meclis, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi arazisinin Büyükşehir Belediyesi'ne tahsisi konusunu da görüştü.

 BİLİM MERKEZİ'NE F-4 JET GELİYOR

Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Bekir Yıldız başkanlığında toplandı. Toplantıda ek gündem maddeleri ile birlikte 83 madde görüşüldü. Büyükşehir Meclisi ilk olarak belediyenin 2015-2019 dönemini kapsayan stratejik planı hususunda hazırlanan Plan Bütçe Komisyon Raporunu görüşerek kabul etti. Daha sonra ağırlıklı olarak imar plan tadilatlarına ilişkin talepleri görüşen Büyükşehir Meclisi, Zabıta Müdürlüğünce hazırlanan ceza yönetmeliği ve toplu taşıma araçları seyahat kartları yönetmeliği gibi konuları da karar bağladı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN KADIN BASKETBOL TAKIMINA ÖDÜL GELİYOR

Büyükşehir Belediye Meclisi daha önceki ismi Kaskispor olan Abdullah Gül Üniversitesi kadın basketbol takımının 2 milyon 500 bin TL tutarında ödüllendirilmesi talebini de görüşerek kabul etti. Meclisin gündemine gelen bir başka konu ise Milli Savunma Bakanlığının Büyükşehir Belediyesi'ne vereceği F-4 uçağı oldu. Kayseri Bilim Merkezi Bahçesinde sergilenmek üzere Milli Savunma Bakanlığından talep edilen bir adet F-4 uçağının Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesi için hazırlanan sözleşmenin Genel Sekreter Mustafa Yalçın tarafından imzalanması meclis üyelerince oybirliği ile kabul edildi.

Mecliste Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Parkı haline getirilecek olan Hava İkmal arazisinin tahsisi konusu da görüşüldü. Arazinin tahsisi ile ilgili protokolün Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ya da yetkilendireceği bir ismin imzalaması konusu meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi.
Fotoğraf: Merve Nur Çakır
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 18:11

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266