banner257

“BİZ BİR ÖLÜR, BİN DİRİLİRİZ”

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, basın toplantısı düzenledi. Yavuz, “Şehitlerimizin ruhu şad mekânları cennet olsun.”dedi.

“BİZ BİR ÖLÜR, BİN DİRİLİRİZ”

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “ Bingöl’den Bitlis Tatvan’a gitmek üzere havalanan Kara Kuvvetleri komutanlığına ait askeri helikopterin kaza kırıma uğramasından dolayı 11 askerimiz şehit 2 askerimizde yaralanmıştır. Şehit P.Uz.Çvş Tolga DEMİRCİ Kayseri Pınarbaşı/ uzunpınar mahallesi nüfusuna kayıtlı hemşehrimizdir. Şehitlerimizin ve yaralı gazilerimizin acısı yüreklerimizi kor ateşi gibi yaktı. Şehitlerimize Allan’dan rahmet ailelerine, yakınlarına ve aziz Türk milletine baş sağlığı ve sabırlar yaralı kahraman kardeşlerimize acil şifalar diliyorum.

Askerlerimizin terörle mücadele için bölgede olduklarını, canlarını hiçe sayarak zorlu hava şartlarında dahi mücadele içinde olduklarını, PKK’lı teröristlerin barınak ve yığınaklarının temizlenmesi için etkin bir çalışma içerisindeyken Vatan savunması için Şahadet şerbeti içen aziz şehitlerimizin acı haberi bizleri yasa boğmuştur. Bugün 11 Ocağa yine ateş düşmüş, 11 Vatan evladı Memleket uğruna şehit olmuş.11 ananın yüreği dağlanmış gözü yaşlı aileler yetim çocuklar kalmıştır.

Terörle mücadelede sonuna kadar gidileceğine , terörün kökünün kazınacağına inancımız tamdır. Devletimiz hiç bir hesabı yarım Biz bir ölür, bin diriliriz bırakmayacaktır. Acımız çok derin aziz şehitlerimizi ve hatıralarını unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı belirtirim. Şehitlerimizin ruhu şad mekânları cennet olsun.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310