"Bizleri Siyasete Erbakan Hoca Kazandırdı"

Kayseri'de merkez Melikgazi Belediyesi'nce yaptırılan Necmettin Erbakan Parkı'nın açılışına katılan Abdullah Gül, "Siyasete atılmamıza Erbakan Hoca vesile oldu" dedi.

 Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'de merkez Melikgazi Belediyesi'nce yaptırılan Necmettin Erbakan Parkı'nın açılışını yaptı. Gül, "Erbakan, Türkiye'nin yerli düşüncesini, milli görüşünü, Anadolu ruhunu tekrar herkesin bilincine getiren, Türkiye'yi bilinçlendiren ve hepimizi siyasete bu şekilde sokan insan. Bana da birçok arkadaşımıza da rahmetli Erbakan Hoca vesile oldu, o bizleri siyasette kazandırdı." dedi.
40 BİN METREKARALİK PARK AÇILDI
Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Melikgazi Belediyesi tarafından Şirinevler Mahallesi'nde yaptırılan Necmettin Erbakan Parkı'nın açılışına katıldı. Gül, oğlu Ahmet Münir Gül ve gelini Ayşe Zehra adına Abdullah Gül Üniversitesi Mimar Sinan Kampüsü'nde oluşturulan hatıra ormanına fidan diktikten sonra, programda olmamasına Şirintepe Mahallesi'nde Melikgazi Belediyesi tarafından yaptırılan 40 bin metrekarelik alana kurulan Necmettin Erbakan Parkı'nın açılışını gerçekleştirdi. Gül, gece karanlığında yapılan açılışta Erbakan'ın Türk siyasi hayatında çığır açtığını söyledi.
"BİZİ SİYASETE ERBAKAN SOKTU"
Erbakan'ı her zaman rahmetle andıklarını dile getiren Abdullah Gül, şunları söyledi: "Necmettin Erbakan Türkiye'nin yerli düşüncesi, milli görüşü, Anadolu ruhunu tekrar herkesin bilincine getiren, Türkiye'yi bilinçlendiren ve hepimizi siyasete bu şekilde sokan insan. Bana da, birçok arkadaşımıza da rahmetli Erbakan Hoca vesile oldu, o bizleri siyasete kazandırdı, Türk devletine kazandırdı ve o bizlere halka hizmet etmenin yolunu açtı. Dolayısıyla kendisine sadece bizler değil, bütün Türkiye, vaktiyle sevsin sevmesin, kendisinin başkanı olduğu partide de oy versin vermesin bütün Türkiye vatandaşları hepsi saygı ve sevgi gösterir. O artık Türkiye'nin bir mirasıdır ve dolayısıyla herkesindir. Onun için partili partisiz kim olursa olsun herkes onun hatırası önünde de saygıyla eğilir."
ERBAKAN'IN OĞLUNA EL HALISI
Konuşmaların ardından Abdullah Gül, Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri milletvekilleri Yaşar Karayel, Ahmet Doğan ve Havva Talay Çalış, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç tarafından kurdele kesilerek park açıldı. Açılış sırasında Belediye Başkanı Büyükkılıç, Fatih Erbakan'a günün anısına, el dokuması Yahyalı halısı armağan etti.
GÜL SABAH KAHVALTISINI BAĞDA YAPTI
Abdullah Gül, geceyi babasının evinde geçirerek, annesi Adeviye, babası Ahmet Hamdi ve kardeşi Macit Gül ve yakınlarıyla özlem giderdi. Gül, bu sabah da AGÜ Vakfı Mütevelli Heyeti üyelerinden işadamı Süleyman Çetinsaya'nın Talas ilçesindeki bağevinde kahvaltıda, dostları ve eski arkadaşları ile bir araya geldi. Abdullah Gül, akşam üstü Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK kuruluşu tarafından düzenlenen serginin açılışına katıldıktan sonra özel uçakla İstanrbul'a hareket edecek.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2015, 17:46

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER