banner257

Boydak Ve Hiçyılmaz, Rekortmenleri Kutladı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, birer mesaj yayımlayarak, 2014 yılı vergilendirme dönemi kurumlar vergisinde dereceye giren firmaları kutladı.

Boydak Ve Hiçyılmaz, Rekortmenleri Kutladı
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, birer mesaj yayımlayarak, 2014 yılı vergilendirme dönemi kurumlar vergisinde dereceye giren firmaları kutladı. Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı 2014 Yılı Kurumlar Vergisi rekortmenlerini açıklayarak, 2014 yılında verilen beyannameler ile 2 milyar 032 milyon 233 bin 422 TL matrah beyan edildiği ve bu tutar üzerinden 381 milyon 694 bin 571 TL kurumlar vergisi tahakkuk ettirildiğini bildirdi.

Yapılan açıklamaya göre ilk üç sırayı, Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Çinkom Çinko Kurşun Metal ve Madencilik San.Tic. A.Ş. ve Boyteks Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş. paylaştı. Türkiye’nin gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşması ve refaha kavuşması için verginin tabana yayılması gerektiğini ifade eden Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, bu vergiler ile Kayseri’deki yerel yönetimlere, bölgesel kalkınmaya ve altyapı yatırımlarına katkı sağlandığını ifade ederek, “Ülkesine vergi vererek, katkı sağlayan, ülkesinin zor günlerine destek veren sanayicilerimize bir kez daha tüm Kayserili hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Sıralamaya giren sanayicilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.


HİÇYILMAZ DA REKORTMENLERİ KUTLADI

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan, 2014 yılı vergi rekortmenleri listesine girenleri kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

Kayseri'deki işletmelerin, önemli bir vatandaşlık görevi olan vergi konusunda Türkiye'ye örnek olduklarını belirten Hiçyılmaz, “Vergi Dairesi Başkanlığı'nın açıkladığı en çok vergi beyan eden 100 mükellef listesinde ilk 10 sırada; Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş., Çinkom Çinko Kurşun Metal ve Madencilik San. Tic. A.Ş., Boyteks Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Özkoyuncu Madencilik Metalurji İnş. San. Tic. A.Ş., Boytaş Mobilya San. ve Tic. A.Ş., Kayseri Metal Center San. Ve Tic. A.Ş., HES Hacılar Elektrik San. ve Tic. A.Ş., İstikbal Mobilya San. ve Tic. A.Ş. ve Merkez Çelik Sanayi ve Tic. A.Ş., Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş. bulunmaktadır. 25 milyon 68 bin liralık vergi tahakkuku ile 1. sırada yer alan Kayseri Şeker Fabrikası başta olmak üzere, ilk 100 listesinde yer alan tüm işletmelerimizi, vergi konusunda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi. Başkan Hiçyılmaz, Kayseri’de 2014 yılında 8 bin 942 mükellef tarafından Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi verildiğini anımsatarak, “Kurumlar vergisi beyannameleri ile 2 milyar 032 milyon 233 bin 422 TL matrah beyan edilmiştir. Bu rakam 2013 yılına oranla yüzde 15 civarında artış göstermiştir. Tahakkuk eden 381 milyon 694 bin 571 TL’lik kurumlar vergisi ise 2013 yılına oranla yüzde 18 civarında artış göstermiştir. Vergi oranlarındaki bu önemli artışlar, Kayseri’nin ticaretinin ve sanayisinin ilerleme kaydettiğinin göstergesidir” diye konuştu.

Ödenen vergilerin şehrin gelişmesine ve büyümesine önemli katkı sağladığına dikkat çeken Hiçyılmaz, "Vergi; Devletin yükümlü olduğu sağlık, eğitim, güvenlik ve altyapı gibi hizmetlerinin gerçekleştirilmesinin temel taşıdır. Vergi, bir anlamda da milletin ihtiyaçlarının karşılanmasının sermayesidir" ifadelerini kullandı.Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER