Boztepe Mahallesinde Otobüs İsyanı!

Kocasinan İlçesine bağlı Boztepe Mahallesi Türkmenler Sokak güzergahında ikamet eden vatandaşlar halk otobüslerinden şikayetçi. İrmesi gereken yola girmek istemeyen otobüs şoförleri, vatandaşların 2 kilometre yol yürümesine neden oluyor.

Boztepe Mahallesinde yaşanan toplu ulaşım sorunu vatandaşları adeta isyan ettirdi. Türkmenler Sokak güzergahında ikamet eden vatandaşlar, toplu ulaşıma binmek için 2 kilometre yol yürüyor ve çevre yolunun karşısına geçmek zorunda kalıyor.

Burada ikamet eden Bekir Türkmen isimli vatandaş toplu ulaşım sıkıntısını cep telefonu ile çektiği video ile yetkililere sesini duyurmaya çalıştı. Oğlu ile birlikte halk otobüsüne binmek için uzun bir yol yürüyen Bekir Türkmen, yine hayatlarını tehlikeye atarak çevre yoldan karşıya geçtiler.

Bu konuda otobüs işletme yetkililerine ve Ulaşım A.Ş.’ye seslenen Türkmen, halk otobüslerin girmek zorunda oldukları yola girmediklerini ve vatandaşa eziyet ettiklerini söyledi. Ulaşım konusunda Boztepe Mahalle muhtarının olaya duyarsız kaldığını da belirten Türkmen, “İnsanların hayatını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok. Otobüsler işi zora sokuyor.

Otobüslerini bu yola sokmak istemediklerini söylüyor. Benim gibi bir çok vatandaş otobüse binmek için çevre yoldan karşıya geçmek zorunda kalıyor. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. “dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 14:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal Erdem
Bilal Erdem - 2 hafta Önce

Ben Boztepe mahalle muhtarı Bilal Erdem vatandaşın hanımı çocukları ile birlikte her gün Mahmut Şahin caddesi güzergahını kullanarak hatta benim marketinden de alışveriş yaparak evine gitmekte kamera kayıtlarımızda mevcuttur çevre yolunu kullanmamakta bu abimiz egosunu tatmin etmek için bu haberleri yapmakta yapılan her işte muhalefet otobüs güzergahı mız geçici olarak belirtti güzergahı kullanmakta Mahmut Şahin caddesi'nde şu an asfalt yenileme çalışmamız mevcut bu şartlarda otobüsü şuan geçici olarak güzergah değişikliği yaptırdık Kayseri Yerel haber olarakta işin içeriğini araştırmadan haber yaptığınız için de size ayrıca kınıyorum

Bekir turkmen
Bekir turkmen - 2 hafta Önce

Allah razı olsun sözlerden Kayseri yerel haber ekibi inşAllah sesimizi duyarlarda bir yetkili vicdanlı biri care bulur inşAllah

SIRADAKİ HABER