banner257

Bünyan'da Bük Deresi Temizlendi

Bünyan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde yürüttüğü yol bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra başlattığı temizlik çalışmalarıyla, dere yataklarını temizlemeye devam ediyor. Kepçelerle yağmur sularının derede oluşturduğu madde ve atıklar temizleniyor.

Bünyan'da Bük Deresi Temizlendi

Yapılan düzenleme ve ıslah çalışmaları ile yaşana bilecek taşkın ve sel gibi sorunların önüne geçilirken bir yandan da yapılan temizlikle haşerelenme ve sineklenme gibi sorunların önüne geçiliyor.

Bük Deresi'nde yapılan çalışmaların periyodik olarak sürdürüldüğünü belirten Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, "Daha önce başlatılan çalışmalarla kanalizasyon ve atık sularından arındırılan, hemşehrilerimizin sağlığına zarar vermeyecek, kötü koku ve çeşitli sorunlar yaşatmayacak şekilde düzenlenen Bük Deresi'nin temizlik, ıslah ve düzenlemelerini her yıl periyodik olarak yapıyor, kötü koku, taşkın, haşere ve sineklenme gibi sorunların önüne geçiyoruz.

Doğayı, çevreyi ve halk sağlığını korumak için birçok alanda başlattığımız çalışmaları bu alanda da aralıksız sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340