banner257

Bünyan’da Metruk Binalar Yıkılıyor

Bünyan Belediyesi, ilçede tehlike arz eden ve çevre kirliliğine neden olan metruk yapıların yıkımına devam ediyor. Başkan Özkan Altun’da yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Bünyan’da Metruk Binalar Yıkılıyor

Bünyan Belediyesine bağlı İmar Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri iş birliği ile tehlike arz eden metruk binalar tek tek yıkıldı.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Özkan Altun, metruk binaları yıkıp düzensiz ve tehlikeli yapılaşmayı sorun olmaktan çıkardıklarını söyledi. Altun, "Çarpık yapılaşmayı Bünyan’ımızda sorun olmaktan çıkarıyoruz. Yıkım yaparken gönülleri kırmıyoruz. Metruk binalar uygunsuz işlerin yapıldığı, çevre ve görüntü kirliliğine neden olan, can, mal ve sosyal güvenlik açısından tehlikeli yerler haline gelmiş.

Yaptığımız bu çalışma sayesinde hem güvenli yerler ortaya çıkıyor hem görüntü ve çevre kirliliği gideriliyor hem de sosyal sorunlar ortadan kalkmış oluyor. Bu alanda çalışmalarımızı sürdürerek imar alanında Bünyan’ımızda yaşanan sorunları ortadan kaldıracağız’’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340