banner311

Büyükkılıç'tan, Rasim Arı'ya Yanıt

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri ve Kapadokya’nın birlikte olduğu haritayı paylaşarak, “Haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum. Günaydın suni kavga çıkartıyor diye ağbabalarına selam çakan dostlar” diye paylaşım yapan önceki dönem Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'ya gönderme yaptı.

Büyükkılıç'tan, Rasim Arı'ya Yanıt

Bu yıl ocak ayında gençlerle sohbet ettiği sırada, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile arasında geçen sohbete değinen Arı: “Bir ara Kayseri Kapadokya’nın merkezidir falan söylemler oldu. İstanbul’da bir toplantıda Kayseri Büyükşehir Belediyesi Başkanı'na 'Kafamı bozmayın Erciyes’i de elinizden alırım' dedim. Canımı sıkmasınlar Nevşehir’in adını da Kapadokya yaptırırım" diye konuşmuştu. Bu sözleri geniş yakın uyandıran ve sonraki süreçte istifa etmek zorunda kalan Arı, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Kayseri ve Kapadokya’nın birlikte olduğu turizm haritasını paylaşan Arı: “Haklı çıkmanın gururunu yaşıyorum. Günaydın suni kavga çıkartıyor diye ağbabalarına selam çakan dostlar” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'tan Arıcı'nın paylaşımına yanıt geldi.

'KAPADOKYA’NIN MERKEZİ NEVŞEHİR’DİR'

Arıcı'nın paylaşımına yanıt niteliğinde paylaşım yapan Büyükkılıç, sosyal medya hesabından, "İç Anadolu’nun iki kadim şehri, Kayseri ve Nevşehir. Nasıl ki Erciyes Dağı Kayseri’nin sembolü ise tabii ki Kapadokya’nın merkezi de Nevşehir’dir. Ve de bu güzel coğrafyanın ayrılmaz iki parçasıdır. Tüm gayretimiz bölgemizin gelişmesini ve tanıtımını sağlamak. Rabbim birliğimizi daim etsin" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar Gürkan
Serdar Gürkan - 6 gün Önce

İnsanlar uzaydan maden getirmeye çalışıyor biz nelerle uğraşıyoruz. Gerçi 14 asırdır orucun neyi bozup bozmadığını çözememiş ve ramazan geldi mi ekranlarda bu konunun tartışıldığı memleketten neyi bekliyoruz ki.

SIRADAKİ HABER

banner289