banner311

Büyükkılıç: Yurt Sorunu Yok

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç katılmış olduğu bir programda gündemdeki yurt sorunuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Büyükkılıç: Yurt Sorunu Yok

Özellikle içinde bulunduğumuz günlerde yurt sorunu tartışmaları sürerken Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç Kayseri’de yurt sorunu olmadığını söyledi. Başkan Büyükkılıç, ‘’Kayseri'yi daha yaşanabilir hale getirme yönünde gayretlerimizi sürdürürken sadece imar uygulamaları, altyapı çalışmaları, park çalışmalarıyla değil bütün bunların yanında sosyal kültürel yönüyle sağlık alanında eğitim alanında daha doğrusu hiçbir alanı boş bırakmadan gerekli gayretlerimizi sürdürüyoruz.

Malumunuz Kayserimiz elbette ki bir endüstriyel ticaret merkezi olarak bilinirken 5 tane Üniversitesi ile de eğitimin merkezi olarak çok şükür bilinmektedir. Buradan tekrar kamuoyu ile paylaşıyoruz, olayın istismarını yapanlara buradan selam olsun. Şu anda Kayseri’mizde yurt sorunuyla alakalı böyle bir konu söz konusu değil var ise buyursunlar gelsinler başımızın tacı. İmkanlarımız öğrenciler için hazır hiçbir zaman bu konuda tereddüdümüz söz konusu değil. Sadece merkezde değil ilçelerimizde dahil hepsi ile alakalı oradaki meslek yüksekokullarımızda okuyan yavrularımızın yurt konusundaki sorunlarıyla birebir ilgileniyor değerli rektörlerimizle KYK yetkilileri ile işbirliği halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz’’ diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289