banner257

Büyükkılıç’tan Kadir Gecesi Mesajı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “On bir ayın sultanı Ramazan’ın içerisindeki bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde günahlarımızdan arınmayı ve bu gecenin kadrini bilmemizi temenni ediyorum” dedi.

Büyükkılıç’tan Kadir Gecesi Mesajı

Mesajında, tüm Müslümanların Kadir Gecesi’ni tebrik eden Başkan Büyükkılıç, oruç ve sabır ile geçen Ramazan’ın sonunda, yapılan ibadetlerin ve gösterilen emeklerin adeta Kadir Gecesi ve bayram ile taçlandığını ifade ederek, şunları dile getirdi: “Oruç ve sabır ile geçen huzur ve arınma süreci olan Ramazan’ın sonunda adeta bu günleri taçlandıran Kadir Gecesi ve bayramımıza kavuşuyoruz. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olarak nitelendirilen Ramazan’ın sonunda Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlamasını ifade eden Kadir Gecesi, bizlere kulluğumuzu tazelemek adına önemli bir fırsat verirken, günahlarımızdan arınma noktasında da büyük bir imkân tanımaktadır. Oruç ve sabır ile geçen mübarek günlerin bir bakıma meyvesini aldığımız Kadir Gecemiz, Ramazan’ın sonunda bu mübarek ayı taçlandırarak bizlere ulaşmaktadır. O sebeple Kadir Gecemizin kadrini, kıymetini bilelim, bu geceden mümkün olduğu kadar istifade edelim diyor bu mübarek gecede başta şehitlerimiz olmak üzere bütün geçmişlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize, şehit ve gazi yakınlarımıza ve tüm insanlığa esenlikler diliyorum.”dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet saki
mehmet saki - 4 hafta Önce

bir değil bin kadir gecesi de olsa, makamınızı kullanarak yapmış olduğunuz haksız uygulamaların hesabını veremeyeceksiniz. her iki cihanda yaptığınız haksız uygulamaların sonuçlarını bu mübarek gecede niyaz ediyorum..

SIRADAKİ HABER

banner340