banner257

BÜYÜKŞEHİR BAYRAMA HAZIR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı ve bir dizi tedbir aldı.

BÜYÜKŞEHİR BAYRAMA HAZIR
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, halkın huzurlu bir bayram geçirmesi için hazırlıklarını tamamladı ve bir dizi tedbir aldı. Bayram tatili süresince öncelikli olarak vatandaşların şehir içi ulaşımlarını hızlı ve rahat şekilde sağlamak üzere otobüs seferlerinde düzenleme yapıldı. Yapılan düzenlemeye göre bayramın ilk günü nöbetçi araçlar 06.00'dan itibaren yolcu taşımaya başlayacak. Diğer tüm servisler ise 08.00'de trafiğe çıkacak. Nöbetçi araçlar dışındaki servisler bayramın ikinci ve üçüncü günü 08.00'de sefere başlayacak.
MEZARLIĞA ÜCRETSİZ OTOBÜS
Her bayram olduğu gibi bu bayram da arefe günü mezarlık ziyaretleri için ücretsiz otobüs seferi düzenlenecek. 16 Temmuz Perşembe günü Tacettin Veli Bulvarı Katlı Otopark karşısından saat 09.00'da başlayacak olan mezarlık seferleri aynı gün saat 16.00'ya kadar devam edecek. Mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşlara ulaşım kolaylığı sağlayacak olan bu seferler ücretsiz olacak.
Bunlara ek olarak Şehir Mezarlığı'na gelen yaşlı ve özürlü vatandaşlar, mezarlık içerisinde tahsis edilecek ücretsiz araçlarla mezarlarının başına kadar götürülüp getirilecek.
Ayrıca mezarlık hizmetlerinin aksamaması ve vatandaşların mezar ziyaretlerini sorunsuz gerçekleştirmeleri için de bir takım ek tedbirler alındı. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan tüm mezarlıklar gözden geçirilerek ziyarete hazır hale getirildi. Ayrıca Şehir Mezarlığı ve Taşlıburun Mezarlığı'nda kiosk bilgi sistemi güncellendi.
ZABITADA İZİNLER KALDIRILDI
Öte yandan bayram süresince yaşanabilecek sıkıntıları en aza indirmek amacıyla denetimler sıklaştırılacak. Bu amaçla zabıtada tüm izinler kaldırıldı. Zabıta ekipleri bayram süresince 24 saat görev başında olacak. Vatandaşlar yaşadıkları herhangi bir olumsuzlukla ilgili olarak şikayetlerini zabıtanın 232 29 60 no.lu telefonuna bildirebilecekler.
SU VE ELEKTRİK
Vatandaşlar bayram tatili süresince su ve kanalizasyon şikayetlerini KASKİ'nin 185, elektrik arızaları konusundaki şikayetlerini ise Elektrik Şirketi'nin 186 no.lu telefonlarına bildirebilecekler.
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2015, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER