banner257

"Büyükşehir Belediyesi AKP'nin Arka Bahçesi mi?"

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında, Fırat Çakıroğlu'nun isminin Pınarbaşı'nda bir sokağa verilmemesi kararı tartışılmaya devam ediliyor. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı konu ile ilgili yazılı bir açıklama daha yaparak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in "Fırat Çakıroğlu şehit değildir." sözlerine tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi arasında, Fırat Çakıroğlu'nun isminin Pınarbaşı'nda bir sokağa verilmemesi kararı tartışılmaya devam ediliyor. Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanlığı konu ile ilgili yazılı bir açıklama daha yaparak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in "Fırat Çakıroğlu şehit değildir." sözlerine tepki gösterdi.

İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"İzmir'de Ege Üniversitesi'nde PKK'lı hainlerce şehit edilen yiğidimiz Yılmaz Fırat Çakıroğlu'nun adı Pınarbaşı Belediye Meclisi'nin oybirliği ile Pınarbaşı İlçemizde bir sokağa verilmişken, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ndeki AKP'liler önce komisyonda daha sonra da mecliste oy çokluğundan aldıkları güçle bunu reddetmişlerdir.PKK'lılar tarafından canına kıyılan bir gencin adının bir sokağa verilmesinden kimler neden rahatsız olabilir?İçine düştükleri bu zavallı durumu kınadık ve "Kimse Milliyetçi Ülkücü Hareket’i sınamaya kalkmasın. Kimse bizimle oyun oynamaya çalışmasın. Kimse bizim sabrımızı zorlamasın. Kendi taleplerini bekletmeden hayata geçiren AKP’lilerin bu tutumu, şehri germekten ve Ülkücüleri kışkırtmaktan öteye gitmeyecektir." diye uyardık.Fırat'ımızın adını o sokağa vereceğimizi ilan edip tavrımızı da açık ve net bir şekilde: "Yüreği yeten varsa, gelsin o tabelayı oradan kaldırsın." diyerek koyduk.Biz Büyükşehir Belediyesi'nin bu partizanca tavrından vazgeçeceğini umarken Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada "Çakıroğlu Şehit değildir, kimse bunu bize dayatamaz" cümlesiyle özetlenecek küstah ifadelere yer verilmiştir. 

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN PARTİZAN BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK..."
Bir kez daha gördük ki, PKK’nın meclise girmesi sonrası hamaset yapıp, Milliyetçilik rolü oynayanların bilinçaltındaki bakış açıları bu olay ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.Bir kez daha gördük ki, PKK’ları şımartan, meclise taşıyan, pazarlıklar yapan, kol kola gezen AKP’lilerden de bu beklenirdi.Büyükşehir Belediyesi'nin partizan başkanı Mustafa Çelik'in herhalde haberi yok, bizim kendimizi ispata ihtiyacımız olmadığı gibi Fırat'ımızın şehitliğini sizin gibilere ispata da ihtiyacımız yoktur.
"ORTADA APAÇIK BİR ÜLKÜCÜ DÜŞMANLIĞI VAR" 
Mavi Marmara Gemisinde İsrail askerileri tarafından canına kıyılan AKP Milletvekilinin oğlu Furkan Doğan'ın adını verirken kanun bahane etmeyen Büyükşehir Belediyesi PKKlılar tarafından canına kıyılan Fırat Çakıroğlu'nun adının sokağa verilmesiyle ilgili kararı reddederken kanunları bahane göstermektedir.
Bu da göstermektedir ki ortada apaçık bir ülkücü düşmanlığı vardır.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e çağrıda bulunuyoruz, Kayseri Büyükşehir Belediyesi babanızın çiftliği de değil AKP'nin belediyesi de değildir, Kayseri'nin belediyesidir. Gidin siyasetinizi parti binanızda yapın...
Belediye imkanlarını kullanarak seçimde mensubu olduğunuz partiye seçim çalışması yaptırdığınız yetmedi mi?
Büyükşehir Belediyesi'ni AKP'nin arka bahçesine çevirdiğiniz yetmedi mi?
Oy çokluğunuza güvenerek aldığınız bu kararlarınızı Kayserili hemşerilerimizin vicdanlarına havale ediyoruz.
Sayın Çelik, biz Fırat'ımızın adını o sokağa asacağız, bir kez daha tekrar ediyorum, yüreği yeten varsa, gelsin o tabelayı oradan kaldırsın!
Sana ve senin gibi düşünenlere asla taviz vermeyeceğiz.
Ülkücü düşmanlığı yapman sana da partililerine de bir şey kazandırmayacaktır. Kaybetmiş olmanın acısıyla gözünüzü intikam hırsının bürüdüğünü görebiliyoruz.
Çok yakında o makamları da sizlerden alıp partiye değil Kayseri'ye hizmet eden belediyecilik nasıl yapılırmış hepinize göstereceğiz Allah'ın izniyle..."



Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER