banner257

Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Çocuk Evini hizmete açtı

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Engelsiz Çocuk Evi, Beyazşehir’de hizmete açıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Engelsiz Çocuk Evini hizmete açtı
KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Engelsiz Çocuk Evi, Beyazşehir’de hizmete açıldı.


Büyükşehir Belediyesi tarafından Beyazşehir’de yapılan Engelsiz Çocuk Evi’nin açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Ekonomi Eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Vali Yardımcısı Mehmet Emin Avcı, AK Parti İl Başkanı Fatih Hasyüncü, ilçe belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.


Törende ilk konuşmayı Engelsiz Çocuk Evi’ne çocuğunu getirerek hizmet alan Anne Nadire Kaya yaptı. Çocuğunu güvenle bırakacağı bir tesisin yapılmış olmasından duyduğu mutluluğu dile getiren Kaya, Engelsiz Çocuk Evi sayesinde kısa zamanda çocuğunda gelişim gördüğünü belirtti ve böyle bir hizmetin sunulmasından dolayı teşekkür etti.


7’den 70’e herkesin ihtiyaç duydukları her an yanlarında olmanın gayretini verdiklerini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Tüm bu çalışmaları yaparken sık sık vurguladığımız bir konu var. İnsana yatırımı her şeyin üstünde tutuyor ve bu yatırımlara çok daha fazla itina gösteriyoruz. Bir taraftan klasik belediyecilik hizmetiyle şehri imar ederken insanımızı ihmal etmedik, etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Türkiye’de belediyecilik anlayışını değiştiren, 1994 yılını belediyecilik hizmetleri anlamında adeta bir milat haline getiren ve o günden bu yana eylemleri ve söylemleriyle belediyeciliğin ufkunu açan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi gönül belediyeciliği yapmanın gayreti içindeyiz” dedi.


Törene katılan Ekonomi eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş da projenin Türkiye’de örnek olduğunu belirtti ve Başkan Çelik’i tebrik etti. Bu tür hizmetlerin toplumun ihtiyacı olduğunu vurgulayan Mustafa Elitaş, yapılan tesisin çok büyük açığı kapatacağını kaydetti.


Konuşmaların ardından Engelsiz Çocuk Evi dualarla hizmete açıldı. Açılışın ardından katılımcılar Engelsiz Çocuk Evi’ni gezerek burada verilen hizmeti yerinde gördüler. Başkan Mustafa Çelik, burada eğitim gören çocuklarla yakından ilgilendi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306