banner257

Büyükşehir Belediyesi Personelinden Para Şov!

Ak Parti Genel Merkez Çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun aracındaki görüntüler konuşulmaya devam ederken, bir başka olayda Kayseri’de patladı.

Büyükşehir Belediyesi Personelinden Para Şov!

Türkiye Ak Parti Genel Merkez Çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun görüntülerini tartışmaya devam ederken başka bir görüntü de Kayseri’de patlak verdi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin personeli olduğu belirtilen Hakan Tek’in görüntüleri bir anda gündeme bomba gibi düştü. Para desteği ile görüntü çeken ve sosyal medyada paylaşan Hakan Tek’e tepkiler çığ gibi büyüdü. Konu ile İlgili görüştüğümüz Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Salih Özgöncü, " Hakan Tek benim makam şoförüm değil. Kültür ve Sosyal İşlerde afiş, kitap, ilan gibi işlerde görevlidir. Daha önce şoförlük yaptı ama benim makam şoförlüğümü hiç yapmadı. Şu anda Merkez Kütüphanede görevli. Ortaya çıkan görüntüler ile ilgili de kendisi ile görüştük. O paralar ve arabaların bir cep telefoncu tanıdığının olduğunu bana söyledi."dedi.

Yayınlanan görüntülerden sonra Emniyet Müdürlüğü Hakan Tek’i gözaltına aldığı ifade edildi. Hakan Tek'in daha önce eski Başbakan Binali YIldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Milletvekilleri ile çekildiği fotoğraflarda sosyal medyasında yer aldı. 

Diğer yandan CHP'li milletvekili Alpay Antmen Hakan Tek isimli şahsı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'a sordu. Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen Hakan Tek’in, milyonluk lüks araçlarla ve deste deste dolar, avro ve Türk Lirası ile sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığını belirterek “Hakan Tek isimli kişinin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen resepsiyonlarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ile çektirdiği fotoğrafları bulunmaktadır. Geçtiğimiz hafta AKP Genel Merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu’nun, milyon liralık bir araçta uyuşturucu çekerken görüntüleri ortaya çıkmıştı. İktidara yakın bu ve benzeri kişi ve çok genç yaştaki gençlerin lüks evlerde, milyonluk araçlarda ve deste deste döviz ve Türk lirası para ile yaptıkları paylaşımlar sık sık gündeme gelmektedir” dedi.

Antmen’in soruları şu şekilde; "Milyonluk arabalara binen ve yüzbinlerce dolar ve Avro ile video çeken Hakan Tek isimli kişi Recep Tayyip Erdoğan'ın koruması mıdır?

Bu kişi koruma ise bu kadar parayı nereden kazanmıştır? Yahut bu paralar başkalarının mıdır? Öyleyse bunlar kimlerdir? Onlar bu parayı nasıl kazanmıştır? Daha başka kaç koruma böyle zengin olmuştur?

Hakan Tek isimli kişi koruma değilse; resmi koruma araçlarında ve Cumhurbaşkanlığı resepsiyonlarında ne işi vardır? Çakarlı araca nasıl sahip olmuştur? Polis bu kişi hakkında neden işlem yapmamıştır? Bu kişinin asıl mesleği nedir? Milyonluk araçlara binecek ve deste deste döviz ve Türk Lirası kazanacak hangi işi yapmaktadır?

İktidara yakın olan veya iktidar yönetiminde bir akrabası bulunan bazı çok genç yaştaki kişinin milyonluk evlerde, milyonluk araçlarda, yüzbinlerce liralık saatler ve deste deste paralarla görüntülerinin çıkması sizi rahatsız etmiyor mu? Bu kişilerin kazandıkları paraların kaynağını hiç sordunuz mu? İşsizlikten ve parasızlıktan her gün bir vatandaşın intihar ettiği bir dönemde bu şatafatlı ve kaynağı belirsiz paralı hayatlar vicdanınızı sızlatmıyor mu?

Görüntüleri çıkan bu tip kişilerle ilgili araştırma yapılmış mıdır? İktidar yönetiminde olan yakınları ve akrabalarına bu paraların kaynağı sorulmuş mudur? Yönetimde bu kişilerle ortak iş yapan ve bunları koruyan kişiler kimlerdir?"diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 14:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki orhan
Zeki orhan - 2 hafta Önce

Devletin paralarının nerelere gitdigi belli bunun gibi daha cok kişiler var bunlar soysuz şeref yoksunu birde müslüman gecinirler

SIRADAKİ HABER

banner310