Büyükşehir Ekipleri, 316 Yolu Ulaşıma Açtı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin gün içerisinde karla mücadele çalışmaları ile 6 saat gibi kısa sürede 316 kırsal mahalle yolunu daha ulaşıma açtı.

Büyükşehir Ekipleri, 316 Yolu Ulaşıma Açtı

Kayseri’deki kırsal mahallelerde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı olan yolları büyük bir özveri ile ulaşıma açan Büyükşehir Belediyesi, merkezde Fen İşleri Daire Başkanlığı, kırsal mahallelerde ise Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kayseri’de toplam 128 araç ve 291 personel ile merkez ve kırsal mahallelerde kardan kapanan yolları açma faaliyetleri yürüten ekipler, çift vardiya uygulaması ile kar ile etkin mücadelesine devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri, kar yağışı nedeniyle kapalı olan Akkışla’da 13, Bünyan’da 35, Develi’de 35, Felahiye’de 11, İncesu’da 5, Kocasinan’da 20, Özvatan’da 7, Pınarbaşı’da 80, Sarıoğlan’da 16, Sarız’da 26, Talas’ta 6, Tomarza’da 44 ve Yahyalı’da 18 mahalle yolu olmak üzere 2 bin 528 kilometrelik yol ağında toplam 316 mahalle yolunu ulaşıma açtı.

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Pınarbaşı’da 9, Sarız’da 12 ve Yahyalı’da 2 mahalle yolunda çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Merkezde de Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Park Bahçeler ve Ağaçlandırma Daire Başkanlığı ekipleri çalışmalarını fedakârca sürdürüyor. Ekipler, ana arterler, kaldırımlar, cadde ve sokaklarda yol temizleme, tuzlama ve kar küreme çalışmaları yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER