banner257

Büyükşehir İle TÜBİTAK İşbirliği Yapacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nin Sürdürülebilir Geleceğimize Katkıları kapsamında TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil ve ekibini ağırladı.

Büyükşehir İle TÜBİTAK İşbirliği Yapacak

Büyükşehir İle TÜBİTAK, işbirliği toplantısı Büyükşehir Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlarından Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç KASKİ Genel Müdürü Özgür Özdemir ve daire başkanları katıldı.

TÜBİTAK Başkan Yardımcısı ve Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, TÜBİTAK MAM İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Burcu Özsoy, Doç. Dr. Nesimi Özkurt, Doç. Dr. Özgen Ercan, Dr. Özgür Duygulu ve Dr. Serkan Burhan özellikle sürdürülebilir geleceğimiz açısından belediyeler ile yapılan işbirliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne ne gibi katkılar sunulacağının yanı sıra, enerji, atık üretimi ve çevre alanındaki projelerin teknik, detaylı sunumunu yaptılar. Bilim ve toplum faaliyetlerini çok önemsediklerini vurgulayan TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yozgatlıgil, Kayseri’de Bilim Merkezi ve DENEYAP Atölyesi’nin olduğunu, Kayseri’yi hem bilim merkezi hem de DENEYAP atölyesinin başarılı şekilde devam ettiğini, Kayseri’nin bu atölyelere sahip sayılı illerden bir tanesi olduğunu söyledi.

TÜBİTAK katılımcıları, belediyelerin halka hizmetinin yanı sıra su ve çevre alanları ile ilgili geliştirdikleri ürünler ile yaptıkları çalışmalara değindiler. Su havzaları, çamur atığından enerji üretimi, yenilenebilir enerji teknolojileri ile gürültü bariyer sistemi gibi konular ile ilgili de sunum yapıldı. Toplantıda kentteki biyogaz, enerji ve atık konusunda yapılan projeler de masaya yatırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340