banner257

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ “KUŞKULU“

Hafta başında “canavar kriziyle” sarsılan Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere yeniden toplandı. "Şeffaflık" konusunun tekrar gündeme geldiği toplantıda Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri "bundan sonra daha dikkatli olacağız" diyerek Büyükşehir Belediye Meclisi’nin şeffaflığına güvenmedikleri görüşünü yineledi.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ “KUŞKULU“

Hafta başında "canavar kriziyle" sarsılan Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşmek üzere yeniden toplandı. Meclis 2. Başkan Vekili Mehmet Savruk’un başkanlık ettiği toplantıda, 18 madde görüşülerek karara bağlandı. 


Geçen toplantıda çıkan "canavar krizi" nedeniyle oylaması unutulan "akrabaya torpil"  maddesi de bu toplantıda oy çokluğu ile kabul edildi.

AKP'li meclis üyelerinin dayatması ile Denetim Komisyonu'na 3 AKPlinin seçilmesi ve MHP’den üye alınmaması konusu yine gündeme geldi. Tepkilerini yineleyen MHPli meclis üyeleri, şeffaflık ölçülerine dikkat edilmeyeceği kuşkusuyla bundan sonra daha dikkatli olacaklarını ve maddelerin hemen kabul edilemeyeceğini söyledi.

"SİZİN TUTUMUNUZA GÖRE TAVRIMIZI BELİRLEYECEĞİZ"

Konuyla ilgili konuşan MHPli meclis üyesi Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, "denetim komisyonuna bizden üye alınmaması kuşku uyandırıyor. Şeffaflık ölçülerine dikkat etmeniz gerekiyor.Sizin tutumunuza göre biz de tavrımızı belirleyeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER