banner257

Büyükşehir Şehitleri Andı

Spor A.Ş.’nin “Kayseri Şehitlerini Anıyor” etkinliğine binlerce kişi katıldı.

Büyükşehir Şehitleri Andı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş. Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü vesilesiyle “Kayseri Şehitlerini Anıyor” adı altında muhteşem bir etkinlik düzenledi. Çanakkale ile birlikte Afrin Zaferi’nin de kutlandığı 2 binden fazla bisikletlinin katılımıyla başlayan etkinlik Türk bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı’na gelen binlerce kişinin katılımıyla devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Bu coşku, bu iman, bu vatan millet aşkı oldukça hiçbir düşman bu memlekete zarar veremez. Bu ezanı susturamaz, bu bayrağı indiremez” dedi. Spor A.Ş. baharla birlikte başlattığı kitle sporları etkinliklerine “Kayseri Şehitlerini Anıyor” adı altında anlamlı bir programla start verdi. Talas’taki Paraşüt İndirme Parkı’nda başlayan etkinliğe 2 binden fazla bisikletli katıldı. Start öncesi katılımcılara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ulusumuz için çok önemli bir günü yaşadığımızı belirterek, “103 yıl önce kazanılan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutlarken bir taraftan da Afrin Zaferi’ni kutluyoruz” dedi. Başkan Çelik’in start vermesiyle birlikte bisikletliler Komando Caddesi’ni takip ederek Erciyes Üniversitesi karşısından Talas Yolu’na çıktılar. Erciyes Klasik Otomobilciler Derneği de Türk bayrakları ile süslenen klasik otomobilleri ile kortejin önünde yer aldı.

İLK DURAK KARTAL ŞEHİTLİĞİ

Binlerce kişi etkinliğin adına uygun olarak ilk olarak Kartal Şehitliği’nde bir araya geldi. Burada şehitlerimizi için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Kartal Şehitliği’ni ziyaretin ardından hareket eden bisikletliler Cumhuriyet Meydanı’na geldiler. Cumhuriyet Meydanı’nda bisikletlilerin ışıklı kasklarıyla ay yıldız şekli oluşturuldu. Cumhuriyet Meydanı’nda devam eden “Kayseri Şehitleri’ni Anıyor” etkinliğine ellerinde Türk bayraklarıyla vatandaşlar da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de katıldığı anma etkinliğinde şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu. Kuran-ı Kerim’in ardından İstiklal Marşı okundu ve daha sonra anlamlı günde anlamlı bir grup sahne aldı. Başkan Çelik’ten ritim grubu oluşturmak için destek isteyen farklı engel gruplarından gençlerin kendilerine verilen destekle kurdukları Mehter Takımı bir konser verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kürsüden yaptığı konuşmaya özel çocukların oluşturduğu mehter takımına değinerek başladı. Engelli gençlerin hiçbir engel tanımadıklarını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çelik, konser nedeniyle teşekkür etti.

“BAYRAK İNMEZ, EZAN DİNMEZ”

Kayseri Cumhuriyet Meydanı’ndaki coşkuya atıfta bulunarak Kayseri’nin kendine yakışanı yaptığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Bu meydan yine kendi yakışanı yaptı. Çifte mutluluğu yaşıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutladığımız gün ikinci coşkuyu Afrin’e Türk bayrağının dikilmesiyle yaşadık. Konu, vatan, millet, bayrak, ezan olunca bu millet bir araya gelmesini ve düşmana karşı dimdik durmasını biliyor. En az şehitle, sivil zayiat vermeden nasıl zafer kazanılabildiğini tüm dünyaya gösterdik Operasyonda görev alan tüm güvenlik güçlerimize teşekkür ederim. Orada askerleri bulunan Komando Tugayımızın komutanını aradım ve teşekkür ettim” dedi. Spor A.Ş.’nin hiçbir açık hava platformunda ya da basında duyuru yapmadan gerçekleştirdiği etkinliğe binlerce kişinin katılmasının önemine de değinen Başkan Çelik, yaz boyunca çok daha geniş katılımlı organizasyonlar yapacaklarını kaydetti. Spor A.Ş.’nin tüm Türkiye’ye örnek olduğunu da ifade eden Başkan Çelik, “Yaz spor okullarında 50 binden fazla çocuğumuzu spor yaptırdık. Kayseri ölçeğindeki hatta daha büyük nüfuslu illerin dahi bu rakamı yakalaması mümkün değil. Bu öğrenciler içinden başarılı olanları kulüplerimize aldık ve yetiştiriyoruz. Dünya şampiyonu sporcular çıkıyor” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, sözlerinin sonunda birlik beraberliğin önemini vurgulayarak “Rabbim birlik beraberliğimizi bozdurmasın. Bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Bu meydandaki coşku, bu iman, bu vatan millet aşkı oldukça hiçbir düşman bu memlekete zarar veremez. Bu ezanı susturamaz bu bayrağı indiremez. Biz, sizler ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz” dedi.

Başkan Mustafa Çelik’in konuşmasının ardından İl Müftüsü Şahin Güven, Çanakkale Şehitleri, terörle mücadele şehitlerimiz ve Afrin kahramanları için dua ettirdi. Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Kayseri Şehitlerini Anıyor” etkinliğinde Çanakkale Savaşı’nı anlatan bir de tiyatro gösterisi sunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310