Büyükşehirden Pınarbaşı'na Kadın ve Gençlik Merkezi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı ilçesine yapılacak olan Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, törende yaptığı konuşmadan bu yıl Kayseri’de toplam 1,2 milyar TL’lik bir yatırıma başlayacaklarını belirtti. Başkan Çelik, nerede bir ihtiyaç varsa oraya o hizmeti götürmek için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Büyükşehirden Pınarbaşı'na Kadın ve Gençlik Merkezi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı ilçesine yapılacak olan Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, törende yaptığı konuşmadan bu yıl Kayseri’de toplam 1,2 milyar TL’lik bir yatırıma başlayacaklarını belirtti. Başkan Çelik, nerede bir ihtiyaç varsa oraya o hizmeti götürmek için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’'nin temel atma töreni için gittiği ilçede önce Cuma namazını kıldı, daha sonra tören alanına yürüyerek geçen Çelik, beraberindekilerle birlikte güzergahtaki esnafları ziyaret etti.


Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.


DURSUN ATAŞ’TAN BAŞKAN ÇELİK’E TEŞEKKÜR

Temel atma töreninde Pınarbaşı İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri folklor gösterileri sundu. Törende konuşan Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, yapılan yatırım nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkür etti. Başkan Mustafa Çelik’in kırsala daha fazla hizmet etme arzusunda olduğunu ifade eden Ataş, Büyükşehir Belediyesi tarafından Pınarbaşı ilçesine yapılacak yatırımları anlattı. Büyükşehir’in ilçeye çok büyük hizmetler yapacağına inancını dile getiren Dursun Ataş, “Başkan Çelik göreve geldiği ilk günden itibaren insanları doğdukları yerde doyurma düşüncesini ifade etti. Pınarbaşı ilçesini ne kadar çok sevdiğini de biliyorum. Çok büyük hizmetler yapacağına inanıyorum. Pınarbaşı’ya çivi çakan kim olursa olsun kendilerine minnettar olurum. Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Yapacağı hizmetleri de takdir ettiğimizi şimdiden belirtmek istiyorum” dedi.


2017’DE REKOR YATIRIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında Pınarbaşı ilçesi için çok güzel bir proje hazırlandığını belirterek kadın ve gençlik merkezini kısa sürede tamamlayarak hizmete sunacaklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak hem şehir merkezinde hem de ilçelerde yoğun bir çalışma yaptıklarını vurgulayan Başkan Çelik, 2017 yılında rekor bir yatırım yapılacağını dile getirdi.

2016 yılında büyük ölçekli projeler için 550 milyon TL’lik yatırım yapıldığını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “Bu yıl tempomuzu daha da artıracağız. “Planlı Gelişim, Estetik Dönüşüm, Fonksiyonel Değişim” vizyonumuz doğrultusunda ulaşımdan eğitime, altyapıdan yeşil alana, kültürden sosyal projelere kadar Kayserimize ve Kayserili hemşerilerimize yakışacak bir dizi projeyi hizmetinize sunacağız. Geçen yıl olduğu gibi yine Kayseri tarihinin en büyük yatırımlarını yapacağız. Bu sene 1,2 milyar TL’lik yatırıma başlayacağız. Bugüne kadar olduğu gibi boş durmayacağız koşturacağız. Kent merkezinde de, ilçelerde de hız kesmeyeceğiz” dedi.


BÜYÜKŞEHİR, İLÇELERİN EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAK

Konuşmasında Pınarbaşı ilçesine yapılacak yatırımlardan bazılarına da değinen Başkan Mustafa Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu yıl ilçelerimizde toplam 1 milyon metrekare kilitli parke yapacağız. Bu miktarın yüzde onunu Pınarbaşı ilçesine göndereceğiz. Sadece KASKİ’nin bu sene Pınarbaşı ilçesine yapacağı yatırımların tutarı 10 milyon TL’yi geçiyor. İlçe merkezinde ayrıca alt yapısı tamamlanmış yollarda sıcak asfalt yapacağız. Hizmet ederken bu Büyükşehir’in bu ilçenin işi demiyoruz. 16 ilçemizin 16’sı da bizim. Nerede ihtiyaç varsa oraya hizmeti götürmek boynumuzun borcu. Hemşerilerimizin ihtiyaçlarını giderecek tesisler yapacağız; Pınarbaşı ilçemize de iki ayrı tesis yapma kararı aldık.Kayseri şeker Fabrikasıyla birlikte Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi kuracağız. Bu tesis Pınarbaşı ilçesine hem istihdam hem de girdi sağlayacak. Pınarbaşı için yapacağımız bir diğer tesis de Terminal ve Mola Tesisi olacak. Doğudan gelen araçların mola verecekleri temiz bir tesis bulunmuyor. Pınarbaşı ilçesine Kayseri’nin kalitesinin hissedilebileceği çok güzel bir tesis yapacağız. Tesiste hem terminal hem de mola merkezi bulunacak. İlçemize ekonomik katkı sağlayacak. Her iki tesisimizin de yapımına bu yıl başlayacağız ve inşallah kısa sürede tamamlayacağız. Bugün temelini atacağımız Kadın ve Gençlik Merkezi ise ilçemizin en prestijli binası olacak. Güzel ve fonksiyonel bir tesis yapacağız. Hayırlı uğurlu olsun.”

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN “EVET”

16 Nisan referandumu hakkında da açıklamalarda bulunan Çelik, bir ülkede, bir toplumda hatta bir ailede her şeyin istikrara bağlı olduğunu belirterek, “İstikrar varsa huzur olur, sağlık olur, mutluluk olur, yatırım olur, hizmet olur. Bugün var olan istikrarın ilelebet sürmesini sağlamak zorundayız. Bunu sağlayacak olanın da inşallah 16 Nisan’da ülkemize getireceğimiz Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi olduğunu biliyoruz. Türkiye’mizi geleceğe taşıyacak yeni anayasa için hemşehrilerimize güveniyoruz. Kayserililerin, Pınarbaşılı hemşerilerimizin sağduyusuna inanıyoruz. Ülkemiz için, şehrimiz için,geleceğimiz için, huzurumuz için,aydınlık bir Türkiye için hep birlikte diyoruz ki “Türkiye’yi seviyoruz, cumhurbaşkanlığı sistemine ‘evet’ diyoruz” şeklinde konuştu.

Törene katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis de bir konuşma yaparak bir Pınarbaşılı olarak ilçesine böyle güzel yatırımlar yapılmasının memnuniyetini yaşadığını belirtti ve Büyükşehir Belediye’sine tüm ilçelere götürdüğü yatırım ve hizmetler nedeniyle teşekkür etti.Konuşmaların ardından Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi’nin temeli dualarla atıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296