banner257

Çalışkan, Muhtarlık Seçimine İtiraz Etti

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı Alpaslan mahallesinde geçtiğimiz Pazar günü yapılan muhtarlık ve ihtiyar heyeti ara seçimlerinde yarışan 6 adaydan birisi olan Fatih Çalışkan sonuçlara itiraz etti. Çalışkan, İl Seçim Kuruluna başvuracağını duyurdu.

Çalışkan, Muhtarlık Seçimine İtiraz Etti

Çalışkan, Kayseri Adalet Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasında “6 Haziran 2021 Pazar günü yapılan Alpaslan Mahallesi muhtarlık ve ihtiyar heyeti ara seçimlerinde 6 aday yarıştık. Yalçın Bey ile eşit oy aldık. Bu kadar adayın yarıştığı bir seçimde böyle bir sonucun gerçeği yansıtmadığı kanaatindeyim. Melikgazi İlçe Seçim Kuruluna itiraz dilekçesi sundum ve ret cevabı aldım. Şu anda oyların yeniden sayılması için Kayseri İl Seçim Kuruluna itirazda bulunacağım. Böylelikle şüphelerin giderilmesi ve milli iradenin tecelli etmesini temenni ediyorum. Ayrıca bana oy veren vermeyen tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hâlihazırda muhtarlık görevini yürüten ve bir önceki dönem de aynı mahalleden muhtar seçilen Çalışkan, 6 Haziran 2021 Pazar günü seçimlerde 1155 oy alarak, adaylardan Yalçın Sezgin ile eşit oy almıştı. Melikgazi İlçe Seçim Kurulunun akşam saatlerinde çektiği kura sonucu Yalçın Sezgin’in seçimi kazandığı ilan edilmişti. Diğer adaylardan Filiz Eğilmez 1018, İfakat İpekliler 854, Gülhan Gündoğan Bayraktar 270, Ebru Eğlenceoğlu 227 oy aldı. Altı adayın yarıştığı seçimde 4 kadın muhtar adayı yer aldı. Alpaslan mahallesinde 17 bin 917 seçmen ve 58 sandık bulunuyor.(BGC)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER