banner257

CAMİLER HAFTASI’NDA MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EN ANLAMLI ETKİNLİK

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, Erciyes Üniversitesi’nde Melikgazi Belediyesi, Hayırsever Bayram Sanık, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri İl Müftülüğüişbirliği ile yaptırılacak olan Hacı Bayram Sanık ve Evlatları Cami’nin temelinin atılacağını söyledi.

CAMİLER HAFTASI’NDA MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN EN ANLAMLI ETKİNLİK

Erciyes Üniversitesi kampüs alanında GEN-KÖK Merkeziyanında inşa edilecek olan caminin 1 Ekim 2020 Perşembe günü saat 14.00’de düzenlenecek tören ile temelinin atılacağını hatırlatanMelikgazi Belediye Başkanı Dr.Mustafa Palancıoğlu, “Hayırsever Bayram Sanık’a çok teşekkür ediyorum. Kayseri’nin neresine baksanız, okul, dini tesis ve üniversitelerimizin binalarında, hep bir hayırseverimizin ismini görüyoruz. Marka şehir Kayseri, hayırseverler şehri olarak da anılmaktadır. Melikgazi Belediyesi olarak biz de özellikle eğitim ve ibadethanelere yaptığımız yatırımlar ile hayırsever belediyeyiz. Hayırseverlerimiz tarafından yaptırılacak camimiz için belediye olarak biz de gerekli desteği vereceğiz. Arsa tahsisi ile cami inşasına katkı sağlayan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Mustafa Çalış ile her zaman desteklerini esirgemeyen İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven’e hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu Camiler Haftası’nda yapılacak bu anlamlı temel atma etkinliği ile Camiler Haftası’nı kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2020, 14:58

Nursena TANRIVERDİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310