banner257

Çelik'ten Kayseri Turu

Kayseri’yi Keşfet programının Gala Yemeği’nde renkli anlar yaşandı.

Çelik'ten Kayseri Turu

Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Kayseri’yi Keşfet programının Gala Yemeği Radisson Blu Hotel’te yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, turizmciler ve gazetecilere Kayseri’yi anlattı. Gecede turizmciler ve gazeteciler arasında yapılan mantı sıkma yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Kayseri’yi Keşfet programının Gala Yemeği’ne Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, bürokratlar, turizmciler ve gazeteciler katıldı. bir konuşma yaparak Kayseri’yi tanıtan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, iyi bir marka için çok güçlü bir ürünün olması gerektiğini belirtti ve bu manada Kayseri’nin çok güçlü bir ürün olduğunu dile getirdi.

  1. “HER YÖNÜYLE ZENGİNLİKLER ŞEHRİ”

Birçok şehrin sadece bir özelliği ile ön plana çıktığını; ancak Kayseri’nin birçok özelliği ile zenginlikler şehri olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, Kayseri’nin tarihi, doğası, mutfağı ve gönlü zengin bir şehir olduğunu söyledi. Tarihi zengin şehir olan Kayseri’nin Cumhuriyet Meydanı’nda beş medeniyete ait eserlerin bulunduğunu, 1500’den fazla tescilli tarihi esere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, Erciyes başta olmak üzere doğal zenginliklerimizden de bahsetti. Mutfağı zengin şehrin yemeklerini, gönlü zengin şehrin hayırseverlerini anlatan Başkan Çelik, Kayseri’nin yetiştirdiği Mimar Sinan, Seyyid Burhaneddin, Ahi Evran, Fatma Bacı, Balyan Ailesi, Kerem ile Aslı, İncili Çavuş, Davud El Kayseri gibi tarihe damgasını vuran isimlerden söz etti. Kayseri’nin ticari genlerini aldığı 6 bin yıllık tarihini, Kayseri’deki uyum kültürü ve planlı gelişme kültürünü, eğitim ve sağlık şehri Kayseri’deki tesisleri de anlatan Başkan Çelik, Kayseri’nin nasıl fark yarattığı hakkında da bilgi vererek Büyükşehir Belediyesi olarak bu farkı ortaya koymak için yeni, ilk, tek ve örnek projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. Önceliklerinin planlı çalışma olduğunu ve bu nedenle Ulaşım, İmar, Tarım ve Kentsel Dönüşüm Master Planları hazırlattıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, bu planlar doğrultusunda yaptıkları yatırımlar ve verdikleri hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Çelik, ulaşımdan yeşil alana, kentsel dönüşümden altyapıya, ilçelere yapılan yatırımlardan kültürel hizmetlere, eğitim çalışmalarından akıllı şehir projelerine, spor etkinliklerinden kurumlara yapılan modern tesislere kadar pek çok alanda yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, sözlerinin sonunda dört günlük Kayseri’yi Keşfet programı nedeniyle TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi’ne teşekkür etti.

KAYSERİ’YE 32 YAZAR GELDİ

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila da konuşmasında Kayseri’yi Keşfet programı kapsamında gazetenin 32 yazarının Kayseri’ye geldiğini belirterek, “Bu yazarlarımız dönünce gözlemlerini yazacaklar. Kayseri’yi tanıtan ekler çıkacak. Buradan yapılan paylaşımlar internet vasıtasıyla milyonlarca kişiye ulaşacak” dedi. Kayseri’nin en önemli kaynağının insan kaynağı olduğunu da vurgulayan Bila, bu kaynağın da Kayseri’ye zenginlik kattığını kaydetti.

“SİZ YAPACAKSINIZ, BİZ TANITACAĞIZ”

Gala Yemeği’ne katılan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da Keşfet programlarının sosyal sorumluluk, Türkiye’yi kucaklama, yardımlaşma ve tanıtım projesi olduğunu söyledi. Ulusoy, Başkan Çelik’e seslenerek, “Siz Kayseri’de en güzel işleri yapacaksınız, bizler de en iyi şekilde tanıtıp pazarlayacağız” diye konuştu.

“KAYSERİ MÜKEMMEL BİR İL”

Vali Süleyman Kamçı da yaptığı konuşmada Kayseri’nin mükemmel bir il olduğunu söyledi; ancak turizmde hak ettiğini alamadığını dile getirdi. Kayseri’yi Keşfet programının ilimizin kalkınmasına katkı vereceğini ifade eden Vali Kamçı, bu programda emeği geçen Kayseri Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi’ne teşekkür etti.

MANTI YARIŞMASI YAPILDI

Gecede konuşmaların ardından mantı yumma yarışması yapıldı. Yemek Uzmanı Sahrap Soysal’ın sunumuyla turizmciler ve gazeteciler arasında yapılan yarışma renkli görüntülere sahne oldu. Hürriyet Gazetesi, Ayşe Arman’ın gösterdiği başarılı performansla mantı yarışmasının galibi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, yarışmanın galiplerine ödül olarak pastırma verdi. Gecede ayrıca Kayserili sanatçı Baha sahne alarak birbirinden güzel şarkılar seslendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER