CEZAEVİ ARACININ SATILMASI TALEBİ REDDEDİLDİ

Van'dan İstanbul'a mahkum götürürken, çıkan yangında 5 mahkum ve tutuklunun Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi'nde yakınlarında yanarak öldüğü olayla ilgili Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Pınarbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı, hurda haline dönen aracın satılmasını istedi. Mahkeme heyeti, aracının bu aşamada muhafaza edilmesini istedi.

CEZAEVİ ARACININ SATILMASI TALEBİ REDDEDİLDİ
Mahkum sevki yapılan cezaevi aracı Pınarbaşı İlçesi yakınlarında 16 Eylül 2011 tarihinde yanarken olayda 5 tutuklu ve hükümlü ölürken, 10 asker de yaralanmıştı. Olayla ilgili açılan davanın görülmesine Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bugünkü duruşmaya haklarında 5-16 yıl hapisleri istenen askerler sanıklardan İ.B., M.K. ve C.S.'nin avukatları Harun Yönel ve Kaya Kabacaoğlu hazır bulundu. Davada bilirkişi incelemesi yaptırılması için İstanbul 20'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ne yazılan müzakereye cevap gelmediği belirtildi. Pınarbaşı İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı, yanarak hurda haline gelen cezaevi nakil aracının satılması konusunda davanın görüldüğü Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinden izin istedi. Sanık avukatları buna itiraz ederken, aracın satılmaması ve dosyadaki yazışmalarla ilgili eksiklerin giderilmesini istedi.

Mahkeme heyeti hurda haline gelen Ceza İnfaz Kurumu aracının satılmamasına, hükümle birlikte değerlendirilmesine ve bu aşamada muhafaza edilmesine karar verdi. Dava bilirkişi incelemesi yaptırılması için İstanbul 20'nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazılan müzekkerenin akıbetinin belirlenmesi ve davaya ilişkin diğer kişilerin duruşmaya gelmemesi nedeniyle 3 Aralık'a ertelendi. 
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 14:33

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner312

banner296