banner257

CHP’den Su Fiyatlarına Yüzde 50 İndirim Önergesi

CHP grubu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne içme suyu fiyatlarında yüzde 50 indirim yapılması için önerge verdi.

CHP’den Su Fiyatlarına Yüzde 50 İndirim Önergesi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, bugün Büyükşehir salonunda gerçekleştirildi. 69 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı sonrası KASKİ genel kurulu da yapıldı. Toplantıda CHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Özgür Özer, Ankara’da olduğu gibi Kayseri’de de içme suyu fiyatlarının ucuzlatılması için önerge verdiklerini açıkladı. Su fiyatlarının yüzde 50 indirimli olmasını talep ettiklerini aktaran Özer, “Bugün KASKİ Genel Kurulu yapıldı. Gündemde 2023 yılı içerisinde insanların kullanacağı su ücretlerinin tarifeleriyle ilgili bilgiler de yer alıyor. Bizler de CHP meclis grubu olarak bir önerge sunduk; yaklaşık 1 ay önce Ankara Büyükşehir Belediyesi meclisinde de sözü geçmişti, su fiyatlarında yüzde 50 indirim talep ettik. Ankara’da bu kabul edildi böylece Kayseri’de de kabul edilebilir. Halkın refahını arttırmak adına biz bu önergeyi sunduk” diye konuştu.

‘SINIRLAR, KONTROL ALTINA ALINMALIDIR’

CHP Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Özgür Özer, dün İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırıyla ilgili de konuştu. Hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara şifa dileyen Özer, ülke sınırlarına dikkat çekti. Özer, “Terörde bir ülke sınırlarına sahip çıkamazsa, sınırların içini de koruyamıyor maalesef. Gelenlerin hiçbirinin eşgalini bilmiyoruz. Kimin ne yaptığıyla ilgili bilgi yok. Sınırlar açık galiba ki bunlar bir şekilde bir yerden geliyorlar. Suriye’de bitmiş bir savaş varken hükümetimiz hala neyi bekliyor anlamıyorum. Cumhurbaşkanları, af ilan ediyor ve ülkelerine çağırıyor. Buna rağmen biz bunları neden gönderemiyoruz, anlamış değilim. Sınırlar kontrol altına alınmalıdır. İnşallah bundan sonra daha kötü olaylar yaşanmaz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
tankut  öztürk
tankut öztürk - 2 hafta Önce

akp'nin halkı düşünüp düşünmediğinin anlaşılması adına yerinde bir adım. yakından takip edeceğiz, Ankara'da yaşayan bu milletin evladı da Kayseri'de yaşayanlar değil mi göreceğiz..

SIRADAKİ HABER