Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

Kayseri’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları düzenlenen törenle başladı.

Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Başladı

Kayseri’de Cumhuriyet’in 98’nci yılı kapsamında Cumhuriyet Meydanında törenler başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında törene, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Vedat Öncel, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Cumhuriyet meydanındaki programda, Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Törende konuşan Vali Şehmus Günaydın, “Bizler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kazanılan Kurtuluş Savaşı'ndan sonra kurduğumuz cumhuriyete sahip çıkıyoruz. Bu cennet vatanımız şehitlerimiz ve gazilerimizin bize emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak ve cumhuriyeti ilelebet yaşatmak hepimizin sorumluluğudur ”dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, “Cumhuriyet bayramı kutlu olsun. Cumhuriyetin ruhuna yakışır anlayış içerisinde çağdaş uygarlık düzeyine ülkemizi taşıma yönünde gayretlerimizi sürdürüyoruz. Tabi ki Kayserimize yakışır şekilde endüstri ve ticaret merkezi olanın yanında turizm alanında ve kültürel çalışmalarıyla her türlü zenginliklerini insanlığa taşıyarak bu güzel şehrimizi ön plana çıkarma yönünde gayret göstermeliyiz. Birbirimizin kıymetini, ülkemizin kıymetini, değerlerimizin kıymetini bilelim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289