banner311

"DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN"

KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, sosyal medyada toplumda korku, infial meydana getirmek amacıyla bir takım gerçekle ilgisi olmayan yazışmalar yapılabildiğine dikkat çekti. Vali Düzgün ''Vatandaşlarımızın bu tür dedikodulara itibar etmesin. Şüphelendikleri durumu Alo 155 Polis veya 156 Alo Jandarma hattına bildirsin'' dedi.

KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, sosyal medyada  toplumda korku, infial meydana getirmek amacıyla bir takım gerçekle ilgisi olmayan yazışmalar yapılabildiğine dikkat çekti. Vali Düzgün ''Vatandaşlarımızın bu tür dedikodulara itibar etmesin. Şüphelendikleri durumu Alo 155 Polis veya 156 Alo Jandarma hattına bildirsin'' dedi.

Vali Orhan Düzgün, kentteki güvenlikle ilğili olarak Emniyet, Jandarma ve İstihbarat birimlerinin ortak, disiplinli ve düzenli bir çalışma yaptığını söyledi. Düzgün ''Özellikle Temmuz ayının son haftasından itibaren ülkemizin değişik bölgelerinde olan olaylara benzer olayların ilimizde de yaşanmaması için hassasiyet içerisindeyiz. Bize gelen ihbarların doğruluğu konusunda gerekli araştırmalar ve takipler yapılarak gerekli müdahaleler yapılıyor. Ama bazen sosyal medya aracılığıyla toplumda korku, infial meydana getirmek amacıyla bir takım gerçekle ilgisi olmayan yazışmalar yapılabiliyor. Terör örgütlerinin hedeflerinden birisi de toplumda korku ve panik havası oluşturmaktır. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu tür dedikodulara itibar etmemelerini, şüphelendikleri bir durum, olay ya da kişi olursa Emniyet ve Jandarma birimlerimize bizzat ya da 155 ve 156 numaralı telefonları arayarak iletmelerini istiyoruz. İlimizde 24 saat esasına göre yol kontrolleri, şehir merkezi ve dışında güvenlik uygulamaları yapılıyor" diye konuştu


Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289