banner257

Deprem korkusu nedeniyle Traktör römorkunda kalıyorlar

Sivas'ın Gemerek ilçesinde sıklıkla yaşanan depremin en yoğun hissedildiği Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde evlerine girmeyen iki aile deprem korkusundan geceyi traktör römorkunda ve kurdukları çadırda geçiriyor.

Deprem korkusu nedeniyle Traktör römorkunda kalıyorlar

Geçtiğimiz hafta Sivas'ın Gemerek ilçesinde yaşanan 4,5 şiddetindeki deprem ilçede ve çevresinde paniğe neden olmuştu. İlçeye aynı yakın yerleşim yerlerinden olan Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesi Tatılı mahallesinde birçok evin duvarı çatlamıştı. 1 Şubattan bugüne kazada 40'a yakın 2.1 ile 4.4 arasında artçı sarsıntıların hissedildiği mahallede depremden korkan Arslan ailesi geceyi traktör römorkunda, Uyar ailesi ise yem torbalarından yaptığı çadırda kalıyor.Depremden korktuklar için çadırda kalan Serdar Uyar yaptığı açıklamada" ’Evlerimiz eski yapı olduğu için depremde sarsıntı çok oluyor çoluk çocuk evde duramaz hale geldik. Gündüzleri hepimizin uyanık olduğumuz için ihtiyaçlarımızı eve girerek hallediyoruz ama akşamları korktuğumuzdan çadıra geçiyoruz. İlçe kaymakamımız bizleri ziyaret etti. 1 Şubat'tan beri çadırda yatıyoruz" dedi.

Depremden korktukları için traktör römorkunda kalan Eyüp Arslan ise " Depremden çok korkuyoruz. Son dönemlerde çok fazla deprem oldu. Bu nedenle uyumak için traktörün römorkuna yataklarımızı koyduk. Bir süre römorkta yattık. Ancak annem ve babam hala korktukları için römorkta yatmaya devam ediyorlar" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner310

banner306