banner257

"DOLANDIRICILARIN MAĞDURU OLMAYIN"

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, son günlerde artan telefon dolandırıcılarına karşı vatandaşları uyarmak için tarihi kalenin surlarına, "Dolandırıcıların mağduru olmayın, bize yardımcı olun" yazılı büyük afiş astı.

Kayseri’de son aylarda artan telefon dolandırıcılarına yönelik olarak vatandaşları değişik yollarla uyarmaya devam eden Emniyet Müdürlüğü, bu kez de tarihi Kayseri Kalesi’nin Kazancılar Çarşısı tarafındaki surlara astığı afiş ile vatandaşların dikkatini çekti. Daha önce otobüs duraklarındaki reklamlarla da telefon dolandırıcıları konusuna dikkat çeken Emniyet Müdürlüğü’nün, kalenin surlarına astığı ilanda ise şu ifadeler yer aldı:

“Sizi telefonla arayarak polis ve kamu görevlisi olarak tanıtıp, bir suç örgütü operasyonunda telefonunuzun ve banka kart bilgilerinizin örgüt tarafından kullanıldığını, bu şahsın yakalanması için kendilerine yardımcı olmanız gerektiğini söyleyerek verilen hesap numarasına para yatırmanızı isteyip daha sonra paranın size iade edileceğini söylerse; sayın müşterimiz yıl içerisinde para puanlarınızın toplamı 200 TL’ye ulaşmıştır, biriken puanlarınızı aktifleştirmek için x nolu telefonu arayınız şeklinde gelen mesajlara inanmayınız. Dolandırıcıların mağduru olmayın. Lütfen size yardımcı olabilmemiz için bize yardımcı olun.” 


Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 13:26

ALİ TÜRKASLAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266