banner311

Emekli-Sen'in Kapatılması Onandı!

DİSK Emekliler Sendikası Kayseri İl Temsilcisi Metin Atila, sendikalarının kapatılması için verilen karar sonrası isyan etti. Atila, “Biliyoruz ki; bağımsızlığını yitirmiş bir yargı sisteminde, sahibinin sesi mahkemelerin aldığı bu karar politiktir.”dedi.

Emekli-Sen'in Kapatılması Onandı!

DİSK Emekliler Sendikası Kayseri İl Temsilcisi Metin Atila yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Bizler Türkiye emeklilerinin sesi, on yıllardır emekli haklarının tanınması mücadelesinde bayrağı omuzlamış DİSK Emekliler Sendikasıyız. Kurulduğu günden bu yana hakkında defalarca kapatılma kararı alınan ve fakat daha büyük bir örgütlülük ve kararlılıkla tekrar yola çıkan Sendikamızın kapatılma kararı bugün bir kez daha istinaf mahkemesi tarafından onandı. Tam da bu nedenle bizler, bugün bir kez daha bir arada, omuz omuza, güçlü ve kararlı bir şekilde dimdik ayaktayız!

“ZORBALIKLARA GÖĞÜS GEREN SENDİKAL MÜCADELE BUGÜN DE DİMDİK AYAKTADIR”

Biliyoruz ki; bağımsızlığını yitirmiş bir yargı sisteminde, sahibinin sesi mahkemelerin aldığı bu karar politiktir. Bu karar milyonlarca emeklinin bir araya gelerek haklarını talep etmesinden duyulan müthiş bir korkunun ürünüdür. Bu karar çağ dışı bu zihniyetin zorbalığının bir yansımasından ibarettir. 19. Yüzyıldan bugüne türlü yasak ve zorbalıklara göğüs geren sendikal mücadele bugün de dimdik ayaktadır!

“ANAYASAMIZIN 90. MADDESİNİ ÇİĞNEDİNİZ”

Varsın onlar DİSK Emekli-Sen’i sendika olarak tanımasın; Türkiye halkı bizleri emeklilerin temsilcisi olarak tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri emekli ikramiyeleri konusunda oluşturduğumuz baskı ve kazanımlardan tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri intibak yasası çıkarılsın haykırışlarımızdan tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri emeklilikte yaşa takılanlar adı altında yaratılan sorun çözülsün talebimizden tanımaktadır. Türkiye halkı bizleri emeklilikte insan onuruna yaraşır ücret, insan onuruna yaraşır yaşam mücadelemizden tanımaktadır. Meşruluğumuz Türkiye halkından ve milyonlarca emeklinin hak mücadelesinden gelmektedir; meşruiyetimizi iktidara da tanıtacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın! Bugün üç asır öncesine geri dönüşün provası niteliğindeki bu kararı verenlere sesleniyoruz: Avrupa Sosyal Şartı’nı çiğnediniz. Avrupa Konseyi Sosyal Haklar Avrupa Komitesi ve İLO Sendika Özgürlüğü Komitesi’nin kararlarını çiğnediniz. Avrupa Birliği Temel Haklar Şartı’nı çiğnediniz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini çiğnediniz. Yetmedi; Anayasamızın 90. Maddesini çiğnediniz.

“HAK MÜCADELESİ TARİHİNİN KARARLI VE YILMAZ ÖZNESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sizler sembolik olsun olmasın aydınlık olan, haklı olan, iyi olan ne varsa çiğnemeyi iyi bilirsiniz: Üniversite kampuslarında çiğnediğiniz cüppeler gibi. Fakat şunu da bilin: Spartaküs’ten bugüne kadar süren ve sürecek olan hak mücadeleleri tarihi sizleri değil bizleri yazacak. Sizler takvimi geriye götürmeye çalıştıkça bizler torunlarımıza onurlu bir gelecek bırakmak için mücadelemizi büyütmeye; hak mücadelesi tarihinin kararlı ve yılmaz öznesi olmaya devam edeceğiz!

“SENDİKAMIZ MEŞRUDUR, SENDİKAMIZ VARDIR, SENDİKAMIZ VAR OLACAKTIR”

Bizler; biz emekliler, bin yıllardır süren sömürü ve zulme direnme sorumluluğunu bin yıllardır toprağı ekenlerden, ekmeği üretenlerden, yarını elleriyle kuranlardan devraldık. Vazgeçmeyeceğiz! Bulunduğumuz her alanı sendikaya çevirecek, zihnimiz ve yüreğimiz bir mücadele edecek, güçlenecek ve mücadelemizi yaygınlaştıracağız! Sendikamız meşrudur! Sendikamız vardır! Sendikamız var olacaktır! Yaşasın DİSK Emekli Sen. Yaşasın Sendikal Mücadelemiz.”dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner289

banner305